Koťata červeného rysa vlezla do dvora domu a majitelka se rozhodla dát jim míč: Video získalo skoro 15 tisíc zhlédnuti

Víte, který z rysů může chovat doma? Rysi jsou dravé divoké kočky, které jsou svým způsobem a povahami nejblíže domácím.

Jen v rodu rysů existuje několik poddruhů těchto zvířat: obyčejná, kanadská, pyrenejská a červená. Pokud první tři druhy jsou poměrně velké a chovat je doma je nebezpečné, pak června rys, je nejvíce podobná domácímu druhů kočky a mohou se stát skvělými mazlíčky.

Rys červený / Zdroj: travelask.ru

Mnoho lidí sní o tom, že vyniknou na obecném pozadí a stanou se jedinečnými. To platí i pro výběr domácího mazlíčka, a proto trh exotických mazlíčků vždy rozšiřuje své hranice.

Držet doma divokou kočku je velmi neobvyklé, ale ne vždy bezpečné. Rys červený však může změnit váš názor na tento účet. Toto zvíře žije v Kanadě, Mexiku a USA a do dalších zemí je dodáván chovateli na objednávku.

Rys červený / Zdroj: travelask.ru

Ve videu níže koťata červeného rysa si hrají míčkem jako domácí kočky. Video natočil obyvatel města North Granby, Connecticut, USA.

Divoké kočky si hrají s míčkem / Zdroj: YouTube

„Právě jsme se s rodinou přestěhovali do našeho nového domova a kolem je spousta divoké zvěře. Každý den na dvoře krmíme ptáky a veverky a nedávno jsme si všimli pár koťat rysa červeného. Chodili k nám často na dvůr a jednou si spolu hráli a manželka, ona jim házela míček.“

Divoké kočky si hrají s míčkem / Zdroj: YouTube

Jen se podívejte jak se tyto malé zvířátka hrají s tím míškem. Souhlasíte s tím, že takové chování se až tak nerozlišuje od domácí kočky.

PSALI JSME: ZACHRÁNCE PŘINESL DO SVÉHO DOMU PŘI LESNÍM POŽÁRU RYSA A JELENA

PŘIPOMÍNÁME: PODIVNÝ HLUK PROBUDIL MUŽE, TAK SE ŠEL PODÍVAT NA VERANDU: ALE NEČEKAL, ŽE TAM UVIDÍ SEDM MALÝCH RYSŮ

Share