Konec koronavirových opatření: Fiala po jednání vlády řekl, kdy se v Česku totálně rozvolní

Premiér Petr Fiala prohlásil, že vláda ruší opatření, které předpokládalo prokazování platným očkováním při vstupu do hospody či na hromadnou akci. V následujících týdnech by se měla rušit i další opatření a v březnu může zůstat jenom povinnost nosit respirátor. Informuje o tom ČT24.

Pro účastníky hromadných akcí tak již nebude vyžadováno potvrzení o bezinfekčnosti. Stále ale bude platit omezení počtu lidí, kteří se mohou akce zúčastnit.

Petr Fiala

Týká se to například kulturních a sportovních akcí či slavností.

Prokazování bezinfekčnosti by mělo přestat platit v půlnoci na čtvrtek a před časem soud také rozhodl, že toto opatření není zákonné. Původně certifikát o očkování či prodělání nemoci byl vyžadován při vstupu do restaurací a na hromadné akce.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve vnitřních prostorách ale bude dál platit nošení respirátorů. 18. února také skončí plošné testování ve školách a ve firmách.

Restaurace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vládní opatření v minulých letech silně omezila provoz restaurací a hotelů. Minulý rok byl sice lepší, ale tržby nedosahují úrovně z roku 2019.

PSALI JSME: LIDÉ ŽÁDAJÍ O ODŠKODNĚNÍ ZA KOMPLIKACE PO VAKCINACI PROTI COVIDU: NĚKTEŘÍ ŽÁDAJÍ 100 MILIONŮ KORUN

PŘIPOMÍNÁME: SCHILLEROVÁ SE TVRDĚ PUSTILA DO VÁLKA A OBVIŇUJE HO V DESTABILIZACI ZDRAVOTNICTVÍ: MINISTR ŠÉFCE POSLANECKÉHO KLUBU ANO RAZANTNĚ ODPOVĚDĚL

Share