Koalice SPOLU zahájila kampaň před komunálními volbami: „Přesvědčili jsme voliče, že dokážeme věci měnit,“ uvedl Petr Fiala

Koalice SPOLU, kterou tvoří občanští demokraté, lidovci a TOP 09, zahájila kampaň. Podle premiéra a šéfa ODS Petra Fialy je projekt koalice SPOLU úspěšný, proto tři strany budou jednat společně i v těchto volbách. Píšou o tom Novinky.cz.

„Přesvědčili jsme voliče, že naše spojení má smysl, že dokážeme věci měnit,“ uvedl Petr Fiala. Podle něj jim lidé dali šanci, aby provedli změny v zemi a dělají to, i když je to za současných podmínek obtížné.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Kandidátem jejich koalice na primátora Prahy je Bohuslav Svoboda (ODS), který tuto funkci vykonával již v letech 2010 až 2013. Podle něj má koalice určité výhody, a sice to, že se na některých věcech strany dohodly už dopředu.

Bohuslav Svoboda / Zdroj: youtube.com

Na akci, která se týkala zahájení kampaně, přišly i stovky lidí.

Jiří Pospíšil / Zdroj: youtube.com

Podle šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila chce koalice vyhrát tak, aby ostatní politické subjekty nemohly sestavit v Praze vládní koalici bez jejich koalice. Přál by si, aby v metropoli byla pravicová vláda.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně dolní komory Parlamentu a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že jejich cílem je získat 40 procent hlasů.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Prezident Miloš Zeman vyhlásil volby na 23.a 24. září. Obhajovat své mandáty budou i někteří senátoři. Kandidovat bude například i šéf horní komory Parlamentu Miloš Vystrčil (ODS).

PSALI JSME: MINIMÁLNÍ DŮSTOJNÁ MZDA JE PODLE ODBORNÍKŮ TÉMĚŘ 34 TISÍC KČ A V PRAZE TÉMĚŘ 40 TISÍC KČ: VYSVĚTLILI, CO TO JE

PŘIPOMÍNÁME: „UŽ NEVĚŘÍME PUTINOVÝM SLIBŮM“: NĚMECKÁ MINISTRYNĚ ZAHRANIČÍ OZNÁMILA PODMÍNKU PRO ZRUŠENÍ SANKCÍ VŮČI RUSKU

Share