Když vychovala čtyři děti a ve stáří zůstala úplně sama: Někdy může být osud velmi nepředvídatelný

Mateřství je pozoruhodnou etapou v životě každé ženy. Ale nikdy nevíme, co čekat ve stáří, i když máme velkou rodinu. Buďto už získáme na stáří podporu a lásku našich dětí, nebo se dožijeme svých let zcela o samotě.

Žena / Zdroj: nahatii.com

Paní Kateřina vždy měla na prvním místě potřeby svých dětí. Sice v té době ona dost vydělávala, ale ani nepomyslela na to, že by si koupila něco nového nebo šla s kamarádkami do kavárny.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Čas plynul a děti se postupně začaly staly dospělé, zakládaly si rodiny a postupně se od ní odstěhovaly.

Když měla paní Kateřina sílu, snažila se své děti navštěvovat a udržovat s nimi alespoň nějaké pouto. Ale když se žena stala téměř připoutána k posteli, blízcí lidé se pro ni stali sousedy.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Navzdory vzácným telefonátům matky ji děti někdy zvou na návštěvu, údajně si neuvědomují, že matka již není schopna volně opustit svůj domov. Mladší dcera se jednou pokoušela vzít matku k sobě, ale manžel to nedovolil, řekl, že místa nemají tolik a o matka se budou muset tak starat pořád.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Paní Kateřina si na svůj život nikdy nestěžuje, nezlobí se, ale naopak se raduje ze své dětí. Ale někdy se stává, že srdce začíná být zaplaveno úzkostí a lítostí. Zvlášť když přijdou velké svátky a ona je sama doma. Je dobře, že má jednu starou kamarádku, se kterou si mohou popovídat, to ženu vždy rozveselí.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Tak žije žena. Ze dne na den v naději, že někdo z dětí přijde k ní a ona se konečně bude moci vidět své vnuky, hrát si s nimi a říct, jak moc je miluje. S velkou nadějí a úžasem se dívá do okna a čeká. Možná se jednou dětí sejdou a přijedou za matkou. Protože nikdo neví, kolik ještě zbývá jí žít na tomto světě.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: DÍVKA SE PODÍVALA NA MÉHO SYNA A ŘEKLA SVÉMU PŘÍTELI: „NYNÍ POCHOPÍŠ VŠECHNO SÁM, PROČ NECHCI DĚTI“

PŘIPOMÍNÁME: VYCHOVALA JSEM TŘI DĚTI A LITUJI TOHO: CELÝ ŽIVOT JSEM STRÁVILA JEJÍCH VÝCHOVOU A TEĎ V DŮCHODU SI NA MĚ NIKDO NEVZPOMNĚL

Share