Když se pes „omlouvá“ svému majiteli: Toto video dojalo už přes 100 000 uživatelů na internetu

Každý pes po udělaní něčeho špatného má velmi milý pohled, který může dojat kohokoliv. A jak na provinilý vzhled psa Ettora zareaguje jeho majitel Antonio Grana? Podívejte se na video, které bylo natočeno v roce 2015.

Ital jménem Antonio nadává svému psovi za nějaký prohřešek. Na videu není jasné, co pejsek udělal, ale provinilému výrazu na jeho tlamě přesně ukazuje, že něco udělal.

Pes se omlouva/Zdroj: youtube.com

Zatímco majitel nadává Ettore, pes skrývá na Antoniově hrudi svou tlamu. Když se Antonio zeptá: „žádáš o odpuštění?“, pes se k němu dostane na kolena, podívá se mu do očí a znovu skrývá tlamu na hrudi.

Antonio několikrát opakoval otázku. I když je Antonio přísný, nakonec svému psovi odpustí a oni se objímají. Psi jsou velmi milí, když chtějí získat odpuštění. Ale přesto, psi skutečně zažívají výčitky svědomí, když udělali něco špatného, nebo je to jen my, kdo jim připisuje lidské vlastnosti?

Pes se omlouva/Zdroj: youtube.com

Cesar Millan, který je známým psím specialistou, vysvětluje, že existují vědecké důkazy, že zvířata jsou schopna pociťovat základní a sekundární emoce, jako je pýcha, vína a žárlivost, i přes to, že tyto emoce vyžadují mnohem více značné duševní schopnosti, než má většina zvířat.

Okamžik, kdy zvíře vypadá provinile, je podle něj pouze formou vyjádření poslušnosti. Ačkoli pes nerozumí tomu, co udělal špatně, ale přesně zná, že jste kvůli němu naštvaný.

PSALI JSME: LÉKAŘ SE ROZHODL USPAT ŠTĚNĚ BEZ PŘEDNÍCH TLAPEK, MAJITEL MU ALE DAL DRUHOU ŠANCI: JAK ŽIJE NEOBVYKLÝ PES

PŘIPOMINAME: STARÝ PES UŽ NEMOHL CHODIT: A TAK MU MAJITEL VYROBIL SPECIÁLNÍ KOČÁREK, ABY SI PES MOHL I NADÁLE UŽÍVAT ŽIVOTA

Share