Když se pes dostal do útulku, nechtěl kontaktovat s lidmi: Pravdu o minulosti psa odhalil kynolog

Dobrovolníci útulku Hope for Paws delší dobu sledovali toulavého psa žijícího na ulici. Že je pes toulavý, nebylo pochyb. Husky vůbec s nikým nekontaktoval a usadil se u místní školy.

Toulavý pes / Zdroj: novosibirsk.sm-news.ru

Pes tak žil na ulici, dokud se k němu nedostala odchytová služba. Husky utíkal před dobrovolníky, ale ti šli na trik a přilákali psa v past. Nalákali ho na jídlo, a když si pes uvědomil, že je chycen, místo štěkání zkroutil se klubíčkem a ignoroval lidi.

Toulavý pes / Zdroj: novosibirsk.sm-news.ru

Husky se nenechal hladit a hned ukázal, že s lidmi nechce mít nic společného. Novým mazlíčkem v útulku se tak stal zabývat kynolog, trenér psů Farren Mahone.

Toulavý pes / Zdroj: novosibirsk.sm-news.ru

Kynolog, který začal pracovat se psem, téměř okamžitě pochopil, proč se husky chová tak špatně. Je to obranná reakce a nejde o strach jako takový. Pes se snaží být neviditelným pro lidi.

Toulavý pes / Zdroj: novosibirsk.sm-news.ru

Důvodem tohoto chování je samozřejmě týrání bývalých majitelů. Husky nemohl snášet šikanu a jen se vyrovnával se svými obavami, jak mohl. A lidé se stali pro psa nejvýraznějším negativním zážitkem, takže se jim pes provždy snažil vyhnout.

Toulavý pes / Zdroj: novosibirsk.sm-news.ru

Neuplynul ani měsíc, a práce s kynologem dala své plody. Pes začal lidem znovu věřit. Nyní husky vypadá šťastně a sebevědomě – pes se vrátil k životu! A teď žije v nové rodině a je oblíbeným domácím mazlíčkem.

PSALI JSME: TOULAVÝ PES ŠTĚKAL ZE VŠECH SIL A ČEKAL, ŽE MU PŘIJDOU POMOCI: KDYŽ JEDEN MUŽ SE VŠAK ROZHODL JÍT KE PSU, VŠIML SI MIMINKO V TRÁVĚ A OKAMŽITĚ ZAVOLAL LÉKAŘE

PŘIPOMÍNÁME: VÁNOČNÍ ZÁZRAK: KLUKOVI SE VRÁTIL ZTRACENÝ PES POTÉ, CO NAPSAL DOPIS JEŽÍŠKOVI

Share