Kdy by měl dorazit příspěvek na dítě českým domácnostem: “Systém vymyšlen máme“

Již nějakou dobu se diskutuje o novém vládním návrhu, podle kterého by ze státního rozpočtu by mělo být vyplaceno domácnostem s dětmi, u kterých společný roční příjem je do milionu korun hrubého.

Marian Jurečka/Zdroj: youtube.com

Příspěvěk na dítě by se vyplatil jenom jednou a jeho cílem je zmírnit dopady zdražování. Jednalo by se o částku ve výši pět tisíc korun.

Marian Jurečka/Zdroj: youtube.com

Návrh ale stále ještě není přijat, o tom vláda České republiky bude jednat další pracovní týden, pravděpodobně ve středeční den. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Marian Jurečka/Zdroj: youtube.com

Podrobnější informace zatím dosud není. O přijetí návrhu bude žádat nynější ministr práce Marian Jurečka. Stále se ale nevyjádřil k podmínkám či skupině lidí, kteří na příspěvek budou mít nárok.

Marian Jurečka/Zdroj: youtube.com

„Systém vymyšlen máme. Finalizujeme legislativní text, který předpokládám, že předložím na jednání vlády příští týden,“ uvedl ale ministr s tím, že vyřizování žádosti bude jednoduché a peníze domácnostem dorazí maximálně do konce srpna.

PSALI JSME: PRAŽŠTÍ HASIČI ZASAHOVALI V NOCI 75 KRÁT: BYLO POŠKOZENÉ I NOVÉ STANOVÉ MĚSTEČKO PRO UPRCHLÍKY

ČTĚTE TAKÉ: VLÁDA ROZHODLA O POKRAČOVÁNÍ „MILOSTIVÉHO LÉTA“: DÍKY TOMU BY NĚKTEŘÍ DLUŽNÍCI MOHLI SPLATIT EXEKUCE BEZ ÚROKŮ

Share