Kdo je manžel Aleny Schillerové: co dělá a kdo se stará o rodinný rozpočet

Mnoho Čechů Alenu Schillerovou určitě zná, protože už několik let stojí v čele resortu financí. Její manžel Jaroslav Schiller však zůstává málo známou osobností. Kdo je a co dělá? Šéfka resortu také prozradila, jak se jí daří plnit funkci babičky. Píše o tom portál eXtra.cz.

Jaroslav a Alena Schillerovi se seznámili v roce 1980. Tehdy studovala na gymnáziu a on na vysoké škole. Teprve po dvou letech se rozhodli oženit. Aleně Schillerové tehdy bylo teprve 18 let.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Když dostala otázku, jak by bylo možné vybudovat dobré manželství, odpověděla, že osobně v jejím případě neměli s manželem moc času na hádky. Řekla to pro LP-Life.cz.

Tvrdě pracovali, Jaroslav Schiller budoval rodinný podnik a jeho manželka se věnovala své kariéře v oblasti financí. Kromě toho samozřejmě vychovávali děti a ještě si stavěli vlastní dům, takže volného času měli opravdu málo.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Teď, když ministryně financí pracuje v Praze, se vídají mnohem méně často než dříve.

Jaroslav Schiller svou ženu rozhodně podporuje, nicméně raději zůstává neveřejnou osobností. Je majitelem velkoobchodu s kancelářskými potřebami a žije v Brně.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Podle Aleny Schillerové se jí líbí, že její manžel má smysl pro humor a také umí skvěle vařit. V minulosti se mohli pohádat hlavně kvůli tématu výchovy dětí, každý měl své názory.

Dalším zajímavým faktem z jejich rodinného života je, že Alena Schillerová je sice ministryní financí, ale rodinný rozpočet řídí její manžel Jaroslav. Děje se tak spíše proto, že Alena na to nyní nemá čas.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Během jejich manželství se jim narodily dvě děti, a to dcera Petra a syn Jaroslav. Mají také sedmiletého vnuka Františka. Její dcera Petra je podle ní trochu nespokojená s tím, že Alena Schillerová k ní jako maminka byla velmi přísná a vnuka naopak rozmazluje.

Ministryně financí má svého vnuka opravdu velmi ráda a snaží se pro něj dělat co nejlépe. Takže roli babičky si opravdu užívá.

PSALI JSME: DAGMAR PATRASOVÁ PROMLUVILA O ROZVODU S FELIXEM SLOVÁČKEM

PŘIPOMÍNÁME: “PŘIŠLO TO ZNIČEHONIC”: DALIBOR JANDA OTEVŘENĚ PROMLUVIT O SVÉ VÁŽNĚ NEMOCI

Share