Kdo by vyhrál volby do Poslanecké sněmovny: Piráti by se pohybovali na hranici volitelnosti

Společnost SANEP provedla průzkum mezi 20. a 26. lednem. Pokud by se v současné době konaly volby do dolní komory Parlamentu, vyhrálo by hnutí ANO. Průzkumu se zúčastnilo 1 839 lidí. Informuje o tom web TN.cz.

Podle výsledků průzkumu by volby vyhrálo hnutí ANO, pro něj by hlasovalo 29,1 procenta dotázaných. Byl by to o něco lepší výsledek než při loňských říjnových volbách.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Hnutí ANO by mohlo získat i hlasy voličů KSČM a ČSSD. Někteří z nich jsou již připraveni podpořit hnutí bývalého premiéra Andreje Babiše. Kromě toho ANO získává hlasy i od voličů koalice SPOLU a koalice Pirátů a Starostů.

Druhé místo by obsadila ODS, kterou by chtělo podpořit 14,7 procenta respondentů. Tato strana je nejsilnější stranou v koalici SPOLU. Šéfem ODS je současný premiér Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Na třetím místě by se umístilo hnutí SPD, jeho předsedou je Tomio Okamura. Pro toto hnutí by hlasovalo 11,3 procenta respondentů.

Hnutí STAN by mělo volební výsledek 9,2 procenta. Páté místo by obsadila TOP 09, hlasovat pro tuto stranu chce 6 procent dotázaných.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Poslední stranou, která by se mohla dostat do Poslanecké sněmovny, je Česká pirátská strana. Piráti podle průzkumu měli výsledek 5,4 procenta.

Ostatní strany by se do dolní komory nedostaly. Například jen 4,1 procenta respondentů chce podpořit KDU-ČSL, i když strana má nyní ve Sněmovně 23 mandátů.

Volební preference / Zdroj: sanep.cz

4,2 procenta dotázaných by chtělo podpořit sociální demokraty, dalších 3,2 procenta respondentů by chtělo volit KSČM. Svobodní by získali 1,8 procenta a Strana zelených 1,2 procenta.

PSALI JSME: „TO JE PROBLÉM PANÍ PŘEDSEDKYNĚ“: BABIŠ UVEDL, ŽE HNUTÍ ANO NEBUDE PLATIT ZA FOTOGRAFIE SCHILLEROVÉ

PŘIPOMÍNÁME: EVA BUREŠOVÁ PROMLUVILA, PROČ SI NECHALA SVATEBNÍ ŠATY ZE SERIÁLU SLUNEČNÁ: HEREČKA PROZRADILA, JESTLI SE V NICH BUDE VDÁVAT I NA VLASTNÍ SVATBĚ

Share