Kdo by nyní vyhrál volby do Poslanecké sněmovny: do Parlamentu ČR by se mohla dostat ČSSD

Agentura Median provedla průzkum, podle jehož výsledků by volby vyhrálo hnutí ANO. Průzkum se uskutečnil od 1. května do 2. června. Zúčastnilo se ho 1 018 lidí. Informuje o tom server TN.cz.

Volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo hnutí ANO, pro které by hlasovalo 28,5 procenta respondentů. „Volební potenciál hnutí ANO mírně poklesl, volební jádro naopak posílilo,“ uvedla agentura Median. Více než 44 procent lidí nad 65 let podporuje hnutí bývalého premiéra.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Druhé místo by obsadila ODS se ziskem 16,5 procenta. Občanské demokraty podporuje značná část podnikatelů.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Hnutí SPD by bylo třetí, hlasovalo by pro něj 11,5 dotázaných. Mírně posílilo volební jádro SPD a mírně se zvýšil i volební potenciál hnutí.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Pirátskou stranu podporuje 9 procent dotázaných a pro hnutí STAN by hlasovalo 8,5 procenta respondentů. Prostým součtem by Piráti a Starostové tvořící koalici PirSTAN měli podporu u 17,5 procenta voličů.

Ivan Bartoš, Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Do Sněmovny by se ještě mohla dostat ČSSD se ziskem 5,5 procenta. Ostatní strany mají podporu pod 5 procent.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

4,5 procenta respondentů podporuje stranu TOP 09, stejný počet dotázaných podporuje i KDU-ČSL. Podle prostého součtu 25,5 procenta občanů podporují strany tvořící koalici SPOLU.

PSALI JSME: OPOZICE A PIRÁTI CHTĚJÍ ZVÝŠIT RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK: CO POLITICI NAVRHUJÍ A PROČ VLÁDA NEMÁ JEDNOTNÝ POSTOJ

PŘIPOMÍNÁME: PETR FIALA POVAŽUJE ROZDĚLENÍ ČESKOSLOVENSKA ZA SPRÁVNÝ KROK, BYLO TO NEVYHNUTELNÉ: „MOŽNÁ BY SE POZDĚJI ROZPADAL ZA DALEKO HORŠÍCH PODMÍNEK“

Share