Kampaň proti koronaviru byla tvrdě zkritizována: Zastal se jí Adam Vojtěch a označil za reasiltickou

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch novou kampaň na očkování proti koronaviru za realistickou, která ale ukazuje reálný stav českých nemocnic. Kampaň byla již od svého začátku kritizována. Informuje o tom web novinky.cz.

„Pan premiér ji nazval brutální, ale já bych ji nazval realistickou,“ uvedl Vojtěch s tím, že snímky jsou reportážní a je na nich vidět, jak to vypadá v českých nemocnicích.

Kampaň Česko očkuje / Zdroj: mzcr.cz

Kampaň zkritizoval i rektor ČVUT Vojtěch Petráček a poslal na resort otevřený dopis. Pustil se také do přípisů u fotografií, kde se uvádí, že dotyčný chtěl očkovat.

Dle Petráčka kampaň je nechutná a nelze někoho odsuzovat, když neznáme osud toho člověka.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdůraznil, že vláda chtěla ukázat realitu a jak to vypadá v nemocnici. „Ta kampaň je naturalistická, ale je reálná,“ podotkl šéf resortu.

Dle slov Vojtěcha vláda chce, aby lidé pochopili, že covid má dopad nejen na jednotlivce, ale na celý zdravotnický systém a chod nemocnic, které mohou být znovu přeplněny.

Kampaň Česko očkuje / Zdroj: mzcr.cz

Ministr zdůraznil, že si lidé musí uvědomit, co se děje ve zdravotnických zařízeních, protože má pocit, že velká část populace to neřeší a přemýšlí pouze o vlastním pohodlí.

Epidemiolog Rastislav Maďar dodal, že personál nemocnic je vyčerpán a také naštván, protože každá koronavirová vlna má dopad na jejich profesní a soukromý život. Lidé proto musí vědět, čemu zdravotníci čelí.

PSALI JSME: JAKÁ OPATŘENÍ BY NAVRHL ZAVÉST ROMAN PRYMULA: PODLE NĚJ LZE OČKOVÁNÍ POVAŽOVAT ZA KOMPLETNÍ PO TŘETÍ DÁVCE

PŘIPOMÍNÁME: „RIZIKO JE PĚTKRÁT NIŽŠÍ VE SROVNÁNÍ S PFIZEREM“: FRANCIE NEDOPORUČUJE PODÁVAT LIDEM MLADŠÍM 30 LET VAKCÍNU OD FIRMY MODERNA

Share