Kamarádka mě požádala, abych odvezla její oblečení na charitu, a já je vyhodila: Teď je na mě naštvaná

Nejsem ten typ člověka, který se k věcem váže. Pravidelně vozím nepotřebné dětské věci do charity. To vědí všichni moji známí a příbuzní. Někteří z nich nám občas něco dají, abychom toho odvezli více.

Věci / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Před pár dny mi moje kamarádka přinesla tři obrovské tašky. Stejně pojedeš autem, říká, tak i věci ode mě odvezeš. Vzala jsem jí tašky, položila jsem je u dveří a zapomněla na ně.

Teprve předevčírem jsem je uviděla a rozhodla se podívat co tam vlastně je. Otevírám první tašku a tam … roztrhané punčocháče v počtu tří párů, pěkně ošuntělá bunda s děravou kapsou a hlava neznámého plyšového zvířete.

Koukám do druhé tašky a v ní jsou dětské kalhotky, autíčko na třech kolech, půlka hračky z Kinder. Ve třetí to nebylo o nic lepší. V podstatě všechno zatuchlé, špinavé a dokonce i s nepříjemným zápachem.

Věci / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Styděl jsem se to nést na charitu. Dala jsem té tašky ke kontejneru na odpadky, pravděpodobně tam si to rozeberou, kdo potřebuje. A moje kamarádka žije vedle, ale já jsem o tom nepřemýšlela a ona uviděla své tašky. Urazila se, řekla mi hodně špatných slov a teď se semnou ani nemluví.

Věci / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Snažila jsem se vysvětlit, že chudé rodiny jsou také lidé, také se chtějí slušně oblékat. A že věci, by se mohli aspoň vyprat před tím, než je data na charitu. Ale ona mě ani poslouchat nechtěla.

A víte, nevěřím, že při sbírání takových věcí upřímně chtěla někomu pomoci, obsah balíčků vypadal příliš špatně. Je to spíše tak ušlechtilý způsob, jak se zbavit přebytečných věci doma, je škoda je vyhodil a skladovat si to doma už také nechce. A ano, jako by udělala dobrý skutek.

Je pravda, že se to trochu nepovedlo..

Dívka / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: NEVĚSTA TRADIČNĚ CHTĚLA HODIT KYTICI SVÝM KAMARÁDKÁM, ALE UDĚLALA NEČEKANÝ ČIN

PŘOPOMÍNÁME: JE MI 54 LET A ROZHODLA JSEM SE UKONČIT KOMUNIKACI S KAMARÁDKAMI A PODALA ŽÁDOST O ROZVOD: TEĎ VYSVĚTLÍM, PROČ JSEM SE V TOMTO VĚKU JSEM SE ROZHODLA PRO TAK ZÁSADNÍ ZMĚNY

Share