Kalousek řekl, kdo může Babiše porazit: po volbách strany prý musí ukázat sílu, aby mohly současného premiéra odstavit

Exposlanec Miroslav Kalousek prozradil, co se bude dít po volbách ve Sněmovně, a jak se může odtavit premiér Andrej Babiš od moci. Bývalý ministr ekonomiky říká, že Babiš bude zřejmě jmenován předsedou vlády a může ho porazit pouze koalice SPOLU. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

I když Kalousek politickou scénu opustil, nevylučuje svůj návrat v budoucnu. Tvrdí, že Babiše budou jmenovat na premiéra v jakémkoliv případě a je důležité získat 101 hlasů.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

„Jedna věc je, kdo bude po volbách premiérem, jiná věc ale je, kdo bude premiérem s důvěrou,“ prohlásil exposlanec s tím, že Babiš má podporu Hradu a pod nějakou záminkou ho jmenují na premiéra.

Důležité je proto podle něho mít 101 hlasů, které mohou dohromady dát koalice SPOLU, Piráti a STAN. Pak mohou společně prezidentovi ukázat, že mají většinu a chtějí tvořit vlastní vládu.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Pak by opozice dle slov Kalouska měla Zemanu ukázat, že může nebýt prezidentem a také nezvolí nikoho nikam z ANO nezvolí. Následně politik dodal, že Zeman a Babiš rozumí jen sile a Bartoš s Fialou to musí ukázat.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Kalousek si nemyslí, že v ODS může převládnout myšlenka o koalici s hnutím ANO. Také uvedl, že nyní největší šanci ho porazit je koalice SPOLU.

Bývalý předseda TOP 09 vysvětlil, že o výsledcích je možné mluvit pouze po ukončení voleb. Průzkumy prý ukazují jenom trendy a ty prý ukazují, že jedině uskupení SPOLU má šanci Babiše porazit. „To je čistá statistika a aritmetika,“ ukončil politik.

PSALI JSME: PRYMULA NAVRHNUL VLÁDĚ NOVÉ ZPŮSOBY, JAK MOTIVOVAT LIDI K OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: DVA DNY VOLNA PODLE NĚHO NESTAČÍ

PŘIPOMÍNÁME: „ŠEL JSEM STUDOVAT ZAHRANIČNÍ OBCHOD, ABYCH MOHL VYPADNOUT Z KOMUNISMU“: BABIŠ PROZRADIL, PROČ ZA BÝVALÉHO REŽIMU ZVOLIL OBOR ZAHRANIČNÍ OBCHOD

Share