Kalousek řekl, jakými úspěchy se vláda může pochlubit: jednu věc ale premiérovi Fialovi vytkl

Dle výzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Češi stále nejvíce důvěřují obecním zastupitelstvům a starostům. Nejhůře na tom jsou Sněmovna a Senát. Vláda na tom také není nejlépe a nyní o ní promluvil politik Miroslav Kalousek. Exposlanec uvedl, jaké věci dělá kabinet dobře a jaké špatně. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Premiér Petr Fiala ve funkci vystřídal Andreje Babiše a ihned ve vedení vlády musel řešit veské problémy. Česko zasáhla vysoká inflace a vlna uprchlíků z Ukrajiny.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Miroslav Kalousek uvedl, jak si nyní vláda vede a řekl, co pozitivního kabinet udělal.

„První věcí, která je v pořádku a vyzdvihnu ji, tak zahraniční politika, na kterou konečně mohu být hrdý,“ podotkl bývalý předseda TOP 09 a dodal, že další dobrou věci je to, že vláda sáhla na plošnou regulaci cen.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Třetím pozitivem podle Kalouska je snaha o deagrofertizaci státní správy.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Exposlanec se ale nevyhnul i kritice a řekl, co se mu aktuální vládě nelíbí. Vytkl kabinetu příspěvek 5000 korun téměř do každé rodiny. Dle jeho slov chudé domácnosti tím budou pomáhat těm bohatým.

Vládě nyní důvěřuje 35 % lidí. Nedůvěřuje jí 62 % Čechů.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O OPIČÍCH NEŠTOVICÍCH A ŘEKL, KDE JE RIZIKO NÁKAZY NEJVĚTŠÍ: PROZRADIL TAKÉ, ZDA SE ČLOVĚK MŮŽE NAKAZIT V BAZÉNU

PŘIPOMÍNÁME: EVROPU V LÉTĚ BUDOU TRÁPIT VYSOKÉ TEPLOTY: PRO KOHO TO MŮŽE DĚLAT VELKÉ POTÍŽE

Share