Jiří Paroubek kritizuje současnou vládu: Kabinet by podle něj měl začít lidem pomáhat, ale nejen sledovat, jak roste inflace

Inflace se v poslední době stala jedním z hlavních problémů v Česku. Bývalý premiér Jiří Paroubek kritizuje současný kabinet, říká, že by vláda měla začít lidem pomáhat. Podle něj by ministři museli začít řešit mnoho věcí naléhavě. Informuje o tom portál ŽivotvČesku.cz.

V posledních měsících výrazně zdražily potraviny, pohonné hmoty a další zboží. Inflace v březnu dosáhla 12,7 procenta. Naposledy byla taková inflace v Česku na konci devadesátých let.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Analytici tvrdí, že inflace by mohla v příštích měsících ještě stoupnout a mohla by dosáhnout 15 procent.

Rozhodně dobrou zprávou pro současný kabinet je, že se v poslední době výrazně zlepšila epidemiologická situace.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda vlády označil současnou vládu za války chtivou. Kabinet by podle něj měl bojovat s inflací, prý ale pouze sleduje, jak se zdražují komodity. Zdražení se pro české občany stává velkým problémem.

„Jak tohle může skončit? Vždyť je to otřesné a je potřeba opravdu začít lidem pomáhat, aby mohli důstojně žít,“ řekl pro Život v Česku Jiří Paroubek.

Jiří Paroubek / Zdroj: youtube.com

Bývalý premiér se domnívá, že většina ministrů není kompetentní. Například podle jeho názoru Zbyněk Stanjura není odborník, který by mohl být ministrem financí. Expremiér považuje současnou vládu za slabou.

PSALI JSME: MARIAN JUREČKA SE DOMNÍVÁ, ŽE LETOS SE MINIMÁLNÍ MZDA NEJSPÍŠ NEZVÝŠÍ: MINISTR VYSVĚTLIL, PROČ VLÁDA NECHCE PŘIJMOUT PLOŠNÁ OPATŘENÍ PROTI INFLACI

PŘIPOMÍNÁME: „MÍŘILI BYCHOM K BANKROTU“: PEKAROVÁ ADAMOVÁ KRITIZOVALA PLÁN NA POMOC LIDEM, KTERÝ NAVRHL BABIŠ

Share