„Jiná cesta“: Rakouský ministr zahraničí se domnívá, že Ukrajina by se neměla stát členem EU

„Ukrajina by se neměla stát členem Evropské unie, ale měla by jít „jinou cestou“ sbližování s EU,“ řekl rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Uvedl to v projevu na 14. summitu evropských médií v Lech Zürs am Arlbergu.

Alexander Schallenberg/Zdroj: youtube.com

Rakouský ministr zahraničí se také domnívá, že Ukrajina by neměla získat status kandidáta v červnu, jak to očekává prezident Vladimir Zelenskyj. Vysvětlil to tím, že existují státy západního Balkánu, které ke kandidatuře měly podstatně delší cestu.

Alexander Schallenberg/Zdroj: youtube.com

Jak píše rakouský deník Heute, Schellenberg také prohlásil, že Ukrajina jako by se neměla stát členem EU ani v budoucnu. Vyslovil se pro“ jinou cestu “ pro Ukrajinu než plné členství.

Alexander Schallenberg/Zdroj: youtube.com

Podle ministra by měly existovat i jiné modely, než vstup Ukrajiny do EU. Například přistoupení k jednotnému hospodářskému prostoru EU nebo zachování stávající úrovně asociační dohody. Schellenberg vyzval k větší flexibilitě při hledání mechanismů sbližování Ukrajiny a EU.

Alexander Schallenberg/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: UKRAJINA BRANÍ SVOJI SVOBODU UŽ 2 MĚSÍCE: ČESKÝ ANALYTIK JOSEF KRAUS PŘEDVEDL DALŠÍ MOŽNÉ SCÉNÁŘE VÝVOJE SITUACE

PŘIPOMÍNÁME: BRITSKÝ PREMIÉR POVAŽUJE ZA REALISTICKOU MOŽNOST VÍTĚZSTVÍ RUSKÉ FEDERACE NA UKRAJINĚ

Share