Jednou jsem náhodou slyšel matku, jak žádá o peníze tchyně

Táta odešel do jiného světa, když jsem byl ještě malý. Matka se musela vyrovnat sama, vychovávat a zajišťovat nás. Ale ani v nejtěžších chvílích nepožádala tchyni o pomoc.

Rodina / ilustrační foto / Zdroj: kakzachem.ru

Maminka musela pracovat současně ve třech zaměstnáních, aby mohla platit nájemní bydlení, krmit nás, oblékat, dát nám vzdělání. Vzpomínám si, že mi bylo sedmnáct let, když jsem pracoval v obchodě. Měl jsem za úkol balit zboží. Moc jsem chtěl tehdy nový počítač, tak jsem tam rok tvrdě pracoval. Ale nikdy se nepodařilo shromáždit požadovanou částku.

Rodina / ilustrační foto / Zdroj: uznavator.com

A jednou jsem úplně náhodou slyšel, jak matka prosí půjčit peníze od tchyně, mojí babičky, aby zaplatila operaci. U matky našli kýlu. Máma nikdy nemohla ušetřit nějaké peníze, každý měsíc všechny peníze šli na rodinu. Ale pokud taková příležitost padla, pak složila peníze do „záchranného kelímku“, takové vázy-skrýše.

Peníze / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Dal jsem tam všechno, co se podařilo vydělat za letošní rok. Počítač počká. Nebylo tam mnoho peněz, asi šest set dolarů.

Vzpomínám si, jak radostná maminka říkala babičce do telefonu, že už si nemusí nic půjčovat, na operaci stačily peníze.

Žena se s někým baví po telefonu / ilustrační foto / Zdroj: superhear.info

PSALI JSME: SVRČINOVÁ ŘEKLA, KDY SE ZMĚNÍ SYSTÉM OČKOVÁNÍ A JAK BUDE VYPADAT: TŘETÍ DÁVKA BUDE ZÁJEMCŮM PŘÍSTUPNA PŘÍŠTÍ ROK

PŘIPOMÍNÁME: “NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY“: ANETA VIGNEROVÁ PROZRADILA, ZDA JIŽ PLÁNUJE SVATBU

Share