Jeden miliardář může ukončit ruskou invazi: Sean Penn vyzval k nákupu stíhaček a protivzdušné obrany pro Ukrajinu

Americký herec Sean Penn vyzval světové miliardáře, aby koupili pro Ukrajinu 12 stíhaček, které by převažovaly nad technickými vlastnostmi ruského vojenského letectva.

Sean Penn / Zdroj: pravda.com.ua

Peng žádá miliardářů utratit 300 milionů dolarů na koupi pro Ukrajinu dvě eskadry stíhaček F-15 a F-16, které by měli kvalitativní převahu nad ruskými bojovníky Su a MiG.

„Podle otevřených zdrojů budou 2 F-15 nebo 16 letek (12 letadel s lepší technologií než ruské MiGy nebo SU), které lze rychle (za 3 týdny) vycvičit pro ukrajinské piloty, stát kupce ze soukromého sektoru asi 300 milionů dolarů. Přidejte dalších 200 milionů dolarů na protiraketovou obranu, což je celkem 500 milionů dolarů,“ řekl herec.

Sean Penn / Zdroj: ukrinform.ua

Herec zároveň připouští, že kromě pořízení samotných stíhaček budou potřeba i další náklady na údržbu těchto letadel a jejich opravy. Pen však ujišťuje, že ukrajinští letci jsou připraveni zvládnout řízení nového stíhacího letounu za 3 týdny.

Sean Penn / Zdroj: YouTube

Sean Penn se obrátil na světové miliardáře s výzvou k nákupu výzbroje pro Ukrajinu k ukončení války.

„Jeden miliardář by mohl dokončit tuto válku na Ukrajině. Samozřejmě, že existují dodatečné náklady na výzbroj a podporu průkopnických drah a podobně, ale zdá se, že stojí za to o tom přemýšlet,“ napsal herec.

PSALI JSME: PŘEDSEDA EVROPSKÉHO PARLAMENTU: UKRAJINA BUDE UZNÁNA JAKO KANDIDÁT NA VSTUP DO EU OFICIÁLNĚ A RYCHLE

PŘIPOMÍNÁME: UKRAJINA A RUSKO PROVEDLY DRUHOU VÝMĚNU ZAJATCŮ: PODROBNOSTI

Share