„Je mi z tebe a tvých dětí zle“: To byl pořádný výlet

Poprvé jsme s dcerou jeli k moři, když jí bylo pět let. Prožili jsme skvělý výlet, nejprve letadlem, pak autobusem. Holčička to zvládla skvěle, ani nezvracela, jak jsem se bála.

Děti na dovolené / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nejela jsem sama s dítětem, mnoho lidí se snaží vzít dítě, aby se nadýchalo mořského vzduchu. Proto bylo v domě hodně dětského kňourání, pobíhání a rozmarů. Chápu, že ne všechny děti jsou tak tiché jako ty moje. Ale tady má sousedka najednou přešla do útoku, a to z nějakého důvodu na mě osobně.

Při tom se utrhla, nabrala na obrátkách a rozčílila se natolik, že přehlušila všechna kňourající miminka.

Podstata jejích tvrzení spočívala v následujícím

Děti křičí a ječí kvůli stresujícímu prostředí. A maminky, pokud nevědí, jak se vypořádat s dětskými záchvaty vzteku, tak se musí naučit, jak to udělat, nebo nejlépe – sedět doma. Na moři není co dělat těm, kteří se nemohou vyrovnat s vlastním dítětem. Jejich sobectví kazí dovolenou všem okolo.

Děti na dovolené / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Myslela jsem si, že je stará hysterka, ale pak jsme se postupně dali do řeči. Ukázalo se, že tato dáma není nikdo jiný, nežli dětská lékařka. A ona měla strach o děti.

Děti na dovolené / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Jen si představte,“ řekla horce, „že vás vytáhli z vaší oblíbené postele a bez vysvětlení někam odnesli. Pak je tu dusné letadlo, stoupající a klesající nadmořská výška, je tu obrovské množství cizích lidí, všichni mohou být nebezpeční a dítě vyděsit.“

Ale moře! To je výhoda!

Matka si užívá, a dva roky staré dítě ne. Dlouho nemůže plavat, a rodiče nad ním prostě nevydrží. Žádné opalování. Rodiče chtějí jet k moři, schovávají se za své dítě, jako by pro něj chtěli všechno. Přemýšlela jsem o tom: je to pravda.

Děti na dovolené / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

S mojí pětiletou holčičkou se chystáme na zmrzlinu, odpočinek v aquaparku, sbírání mušlí, malování…

A co ti nejmenší?

Maminka se chce v klidu opalovat, ale je třeba běhat za dítětem, hlídat, aby se nespálilo a neublížilo si. Chce pít koktejly, ale je třeba měnit pleny tam, kde je to nutné.

Děti na dovolené / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Děti by bylo lepší nechat u babičky. Opravdu tak chcete jít k moři, že nepočkáte alespoň do tří let? Ubohé malé a uplakané děti, které trpí horkem. Bez moře se dá žít, a ne špatně. Je spousta lidí, kteří jej v životě neviděli.

PSALI JSME: 3LETÝ CHLAPEC SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI ODEŠEL Z DOMOVA. KDYŽ HO NAŠLI, NEBYL SÁM

PŘIPOMÍNÁME: CELEBRITY VRSTEVNÍCI: JAK STÁRNOU SLAVNÍ MUŽI A ŽENY

Share