Jaroslav Flegr se domnívá, že očkovaní lidé by měli mít určitá privilegia: podle něj to přispěje k tomu, aby se nechali očkovat i další lidé

Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se domnívá, že lidé, kteří už vakcínu dostali, by měli mít i další výhody. Podle něj by to přispělo k tomu, aby se očkovali i další lidé. Řekl také, že lockdown rozhodně pomáhá, ale není to nejlepší řešení, mezitím by bylo nutné vrátit k normálnímu fungování hygienu. Řekl to pro CNN Prima News v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Pan profesor prohlásil, že je potřeba, aby lidé, kteří vakcínu dostali, měli jasné výhody oproti těm, kteří nebyli očkováni.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Uvědomuje si, že to může být nespravedlivé nebo nekorektní, ale pokud se to pomůže přimět očkovat ostatní lidi, pak to bude dobré.

Evoluční biolog věří, že očkování nás zachrání před epidemií koronaviru. Dodal ale, že malá pravděpodobnost, že by očkovaný člověk mohl virus přenést, stále zůstává, ale budou to vzácné případy.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Stejný názor má Zdeněk Hostomský, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky. Domnívá se také, že očkovaní lidé by měli mít určité výhody oproti neočkovaným.

Podle Jaroslava Flegra je pro účinný boj proti epidemii nutné trasování a testování. K tomu bude do budoucna potřeba vybudovat nové kapacity.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Také řekl, že je nutné obnovit normální fungování hygieny, aby mohla znovu trasovat. Podle něj právě tyto body pomohou vrátit se k normálu.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Pan profesor řekl, že lockdown určitě pomáhá, ale rozhodně to není nejlepší řešení. Podle něj by taková přísná opatření neměla trvat dlouho, lockdown je potřebný pro to, aby byla sražena nákaza dolů.

„Lockdown je prohra. Navíc pokud trvá delší dobu a je přerušovaný, pomůže promořit celou republiku,“ řekl Jaroslav Flegr pro CNN Proma News.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Kromě toho diskutovali i o dalších tématech, jako je návrat dětí do škol, nelogičnost některých opatření zavedených vládou atd. Jaroslav Flegr také dodal, že bohužel ani mezi odborníky není na opatření jednotný názor.

PSALI JSME: KALOUSEK ZKRITIZOVAL VLÁDU ZA NEDODRŽOVÁNÍ SLIBŮ: MINISTRYNĚ SCHILLEROVÁ MU TVRDĚ ODPOVĚDĚLA

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA SE DOMNÍVÁ, ŽE UŽ NEMÁ SMYSL DÁL PRODLUŽOVAT LOCKDOWN: PODLE JEHO NÁZORU, ABY SE UKAZATELE SNÍŽILY NA POŽADOVANÉ HODNOTY, MŮŽE TO TRVAT DALŠÍ 2 MĚSÍCE, A TO UŽ LIDÉ NEVYDRŽÍ

Share