Jaroslav Flegr se domnívá, že ČR spěje k lockdownu: pokud by podle něj lékaři byli nuceni dát přednost některým pacientům, měli by to být očkovaní

Za týden se počet hospitalizovaných zvýšil zhruba o tisíc lidí. V neděli leželo v nemocnicích téměř 2,7 tisíce lidí s koronavirem. Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr se domnívá, že by se ČR mohla ocitnout v takové situaci, kdy v nemocnicích bude příliš mnoho pacientů a lékaři budou muset rozhodnout, komu dají přednost. Řekl o tom více pro server ŽivotvČesku.cz.

Za poslední týden výrazně přibylo nových nakažených koronavirem. Zvýšil se také počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích, a to téměř o tisíc lidí.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se také zvýšil počet úmrtí na tuto nemoc. Většina epidemických ukazatelů se stále zhoršuje.

Jaroslav Flegr předpokládá, že situace může být velmi špatná už v prosinci. Měl na mysli přetížené nemocnice a jednotky intenzivní péče.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Myslí si, že by se této situaci dalo zabránit, kdyby vláda zavedla přísná opatření. Ale protože to nebylo uděláno, pak podle jeho názoru může dojít k lockdownu.

Dalším důvodem je hloupost lidí. Podle jeho názoru bylo možné změnit situaci k lepšímu ještě před měsícem, ale nyní už zbývá jen lockdown. Upozornil, že to nezávisí na našich přáních, ale o lockdownu rozhoduje právě virus.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Je možné, že lékaři budou nuceni rozhodnout, komu dají přednost. Na svých sociálních sítích napsal, že podle něj by lékaři měli v takových situacích dávat přednost očkovaným lidem.

Dodal, že neočkovaní občané by si museli uvědomit, že mohou zemřít. Pokud se člověk rozhodl se neočkovat, tak chápe zvýšené riziko svého rozhodnutí.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

„Primárně šlo o to lidi upozornit, že rozhodnutí ohledně očkování není legrace. Každý by se měl opravdu vážně zamyslet nad tím, zda chce raději umřít či někoho známého či neznámého zabít, nebo raději obětovat kus své svobody,“ řekl Jaroslav Flegr pro Život v Česku.

Dodal, že svým příspěvkem na sociálních sítích chtěl upozornit na to, že situace v nemocnicích a na jednotkách intenzivní péče se může brzy stát velmi špatnou.

Jaroslav Flegr / Zdroj: youtube.com

Podle něj by se tak mohlo stát už za měsíc. Lidé by si proto měli uvědomit, že to může ovlivnit jejich plány. Chtěl by ale, aby neočkovaní uvažovali o vakcinaci.

PSALI JSME: EPIDEMICKÁ SITUACE V ČESKU: ADAM VOJTĚCH ŘEKL, ZDA SE VLÁDA HODLÁ UCHÝLIT K LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: K POLSKÉ HRANICI DORAZILY STOVKY MIGRANTŮ: ZAČAL DOSUD NEJVĚTŠÍ POKUS O HROMADNÝ VSTUP NA ÚZEMÍ, KOMENTUJE VARŠAVA

Share