Jaromír Nohavica napsal, že se narodil v komunismu a že v komunismu opustí tento svět: Písničkář se vyjádřil ke zrušení koncertů

Hudebník, skladatel a zpěvák Jaromír Nohavica nedávno prozradil, že tento měsíc se pořadatelé některých koncertů rozhodli zrušit jeho vystoupení. Na začátku svého příspěvku napsal, že se narodil v období komunismu a že také v období komunismu zemře. Píše o tom web Novinky.cz.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Hudebník na svém webu napsal, že v osmdesátých letech mu představitelé komunistické vlády zakazovali vystupovat. Tehdy to vysvětlili tím, že začal zpívat písně, které urážely lidovou armádu a provokovaly lidi.

Jeho písně údajně nebyly vhodné pro zpěváka v socialistické zemi. Napsal o zákazech vystupovat na koncertech v letech 1984 a 1987.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Zpěvák ale spolupracoval i s StB. V jejich registrech prý byl veden od roku 1986. Před 16 lety písničkář přiznal spolupráci s touto organizací.

Nyní srovnává komunismus s tím, že někteří pořadatelé koncertů zrušili jeho vystoupení. Důvodem je, že kdysi přijal vyznamenání od Vladimira Putina, teď se ho ale odmítá vzdát.

Jaromír Nohavica / Zdroj: youtube.com

Před časem byly zrušeny i jeho koncerty v Polsku. Po chvíli Jaromír Nohavica řekl, že nesouhlasí s válkou na Ukrajině a také se distancoval od ruského prezidenta. Někteří pořadatelé se ale přesto rozhodli jeho koncerty zrušit.

Psali jsme:„Ale s tím jsem počítal, je to u mě bohužel celoživotní boj“: Proč Václav Kopta přiznal obavy z návštěvy ambulance

PSALI JSME: TĚŽKÝ OSUD VERONIKY ŽILKOVÉ: ZNÁMÁ HEREČKA PROMLUVILA, CO SE STALO S JEJÍM SYNEM VINCENTEM

PŘIPOMÍNÁME: VYPADÁ ROZHODNĚ SKVĚLE: TĚHOTNÁ LUCIE ŠAFÁŘOVÁ UKÁZALA KULATÉ BŘÍŠKO. BRZY SE STANE DVOJNÁSOBNOU MAMINKOU

Share