Jaromír Jágr říká, že bychom neměli šikanovat Rusy: „Nedělejme druhým to, co odsuzujeme u jiných“

Někteří Rusové, kteří žijí v Česku, jsou už zoufalí. Uvedli, že v poslední době je kvůli ruské agresi na Ukrajině mnoho lidí uráží a nyní čelí také šikaně. To se děje, i když nesouhlasí s politikou Kremlu. Legendární hokejista Jaromír Jágr na tuto situaci reagoval, rozhodně se mu to nelíbí. Informuje o tom CNN Prima News.

„Neházejme všechny do stejného pytle. Nedělejme druhým to, co odsuzujeme u jiných,“ reagoval na svém Instagramu na článek CNN Prima News Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr / Zdroj: youtube.com

Podle jeho slov je mu smutno, když čte takové zprávy. Požádal všechny, aby nyní zůstali slušnými lidmi. Dodal, že je to jeho názor a chápe, že pravděpodobně s ním někteří lidé nesouhlasí.

V úterý také pro CNN Prima News řekl, že ho mrzelo, když četl o tom, co teď Rusové v Česku zažívají. Dodal ale, že osobně takové případy šikany zatím neviděl.

Jaromír Jágr / Zdroj: youtube.com

Jaromír Jágr je pravoslavný křesťan, takže chodí do pravoslavného kostela, kam chodí i mnoho Ukrajinců a Rusů. Zatím tam žádné problémy nezaznamenal.

Je mu moc líto, že jsou lidé nuceni kvůli válce prchat z Ukrajiny. Vidí, že někteří lidé mají s sebou jednu tašku a že matky s dětmi se loučí s otci, je to celé velmi smutné.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Premiér Petr Fiala a šéf resortu vnitra Vít Rakušan také několikrát vyzvali lidi, aby neuráželi a nešikanovali Rusy žijící v Česku.

PSALI JSME: STROPNICKÝ A KREJČÍK POSKYTLI UBYTOVÁNÍ UKRAJINSKÝM UPRCHLÍKŮM NA SVÉM ZÁMKU: ALE NĚKTEŘÍ UPRCHLÍCI ZE ZÁMKU „PRCHAJÍ“

PŘIPOMÍNÁME: RUSKO BY MOHLO PŘERUŠIT DODÁVKY PLYNU DO EVROPY: RUSKÝ VICEPREMIÉR ŘÍKÁ, ŽE MAJÍ PLNÉ PRÁVO PŘIJMOUT ZRCADLOVÉ OPATŘENÍ

Share