Jan Hamáček připustil možnost opakování ročníků: „Mám také děti, které chodí do školy. Takže jsme o tom teoreticky hovořili“

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že ministři diskutovali o teoretické možnosti opakování ročníků. Podle něj ale zatím k žádnému závěru nedospěli. Podle vicepremiéra by to byly velké náklady a další komplikace. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Ministr vnitra uvedl, že ministři o této možnosti jednali, ale zatím k žádnému závěru nedospěli. Podle něj to bude muset vyřešit ministr školství Robert Plaga, protože se tato otázka řeší v rámci jeho ministerstva.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jan Hamáček řekl, že má děti, které chodí do školy, a proto je pro něj toto téma rozhodně důležité. Má ale obavy, že realizace takového plánu může přinést značné komplikace a velké náklady.

Téma škol a návratu žáků do lavic je v poslední době velmi diskutované. O tom se začalo ještě více mluvit poté, co vláda plánovala návrat žáků do škol 1. března, ale kvůli zhoršující se epidemické situaci se tak nestalo.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Vzrostl počet nových případů nákazy, počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích přesáhl 8 tisíc lidí a počet pacientů ve vážném stavu dosáhl svého maxima za celou dobu epidemie.

Situace ve zdravotnictví je na hraně. Kabinet se proto rozhodl odložit na néjakou dobu návrat žáků do škol. Toto téma je ale pro ministry stále prioritou.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Ministr vnitra vysvětlil, že zmírnění opatření bude záviset na vývoji epidemické situace, takže je třeba ještě chvíli počkat.

Podle jeho názoru by vláda mohla nejprve zrušit zákaz pohybu mezi jednotlivými okresy. Poté už by bylo možné uvažovat o rozvolňování dalších opatření, například o návratu části žáků do lavic.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Ale všechno to závisí na tom, zda se opravdu podaří stlačit čísla v nemocnicích na polovinu, protože jsme v situaci, kdy máme úplně přeplněno,“ řekl Jan Hamáček pro CNN Prima News.

Nedávno také předseda vlády Andrej Babiš řekl, že by se letos mohla konat úřední maturita. To znamená, že žáci by mohli dostat průměr konečných známek ze všech ročniků střední školy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle něj by to mohlo být řešení, zejména proto, že letos mají žáci hodně stresu. Mnozí odborníci ale s takovým názorem premiéra vůbec nesouhlasí.

PSALI JSME: HEREC MARTIN ZOUNAR DOČASNĚ „ZMĚNIL“ OBOR A STAL SE KADEŘNÍKEM: CO UDĚLAL S VLASY SVÉ PŘÍTELKYNĚ

PŘIPOMÍNÁME: POČET NAKAŽENÝCH CELOSVĚTOVĚ PŘEKONAL HRANICI 117 MILIONŮ: WHO VYZÝVÁ FARMACEUTICKÉ SPOLEČNOSTI, ABY UPUSTILY OD PATENTŮ NA VAKCÍNY KORONAVIRU

Share