Jakub Kulhánek předvolal britského velvyslance kvůli výrokům o českých dětech v médiích: jak na to reagoval Andrej Babiš

Ve čtvrtek se odehrál fotbalový zápas mezi Spartou Praha a Glasgow Rangers. Šéf resortu zahraničí ČR Jakub Kulhánek poté uvedl, že hodlá předvolat britského velvyslance. Důvodem byly urážky českých dětí ve skotských médiích. Takové rozhodnutí ministra zahraničí podpořil předseda vlády Andrej Babiš. Informuje o tom ČTK.

Utkání se odehrálo ve čtvrtek na stadionu Sparty a mohli ho sledovat jen dětí v doprovodu dospělých. Taková omezení fungovala, protože část fanoušků byla v minulosti obviněna z rasistického chování.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zápas se ale neobešel bez toho, že diváci bučeli na hráče tmavé pleti Glena Kamaru. Poté bylo v britských médiích takové chování odsouzeno. Trenér týmu Rangers a advokát fotbalisty obvinili dětské fanoušky z rasismu.

Premiér Andrej Babiš se na svém Twitteru zeptal, zda je tento svět stále normální. Podle svých slov byl smutný, protože četl, co začalo ve skotských médiích po tomto fotbalovém zápase.

Fotbal Sparta vs. Rangers / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády podpořil záměr ministra zahraničí mluvit s britským velvyslancem. Rozhodně nebyl spokojen s urážkami dětí.

Na stadion mohlo přijít téměř 11 tisíc dětí ve věku od 6 do 14 let v doprovodu dospělých. Pokaždé, když se míč dotkl Glena Kamaru, diváci pískali a bučeli. Diváci tak ukázali svůj postoj k tomuto hráči.

Poradce Skotské fotbalové asociace pro rovnoprávnost a diverzitu Marvin Bartley napsal, že děti za to nemohou, protože se chovaly podle příkladu dospělých. Přirovnal to k misce, ve které je čerstvé a shnilé ovoce.

Ministr vnitra Jan Hamáček na svém Twitteru napsal, že srovnání českých občanů se shnilým ovocem je nekorektní. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se poté rozhodl předvolat britského velvyslance, aby situaci vyřešili.

PSALI JSME: UZAVÍRKY NA DÁLNICI D1 KONČÍ: I KDYŽ TO BUDE ÚLEVA PRO ŘIDIČE, ALE NĚKTEŘÍ Z NICH CÍTÍ URČITÉ ZKLAMÁNÍ A VYSVĚTLILI PROČ

PŘIPOMÍNÁME: JITKA ČVANČAROVÁ PŘEKVAPILA FANOUŠKY SVÝM NOVÝM ÚČESEM: NA KŘTU KNIHY SE OBJEVILA SE SVĚTLÝM MIKÁDEM

Share