Jak zachovat lásku: manželé jsou stále spolu od roku 1946

Ross a Ruby Simpson z Ashlandu (Kentucky, USA) jsou spolu od roku 1946. Ross dnes slaví 100. narozeniny. Rose toto datum oslaví v červenci 2021.

Ross Simpson byl nejmladší instalatér ve státě a v 19 letech vstoupil do služby americké námořní pěchoty. Po základní přípravě na začátku čtyřicátých let byl poslán do Chicaga studovat strojírenství, prozradila dcera páru Gail Bartonová. Ross se podílel na stavbě americké vojenské základny na jednom z tichomořských ostrovů.

Starší pár / Zdroj: goodhouse.ru

„Vždycky se zajímal o letadla. Táta dostal jako dárek první foťák, když byl ve škole, a pořád fotil letadla, když je viděl“ doplnila dcera páru.

Ross se setkal se svou budoucí ženou, když studoval v Chicagu.

„Máma pracovala v centru Chicaga jako sekretářka na burze pojišťoven. Setkali se, když maminka a další dobrovolníci přinesli kadetům jídlo, aby oni mohli uvařit si domácí jídlo,“ vzpomíná dcera manželů.

Po svatbě se pár usadil v Rossově rodišti v Ashlandu, kde Simpson vedl instalatérskou společnost svých příbuzných a vstoupil do místního odborového svazu. Ruby také pracovala s manželem a vedla dokumentaci firmy.

Šťastní manželé / Zdroj: dailyindependent.com

Gail Barton prozradila, že ještě před třemi lety hrál její otec golf dvakrát týdně. Celý život Simpsonovi hodně cestovali a nikdy se nerozloučili. Nejvíce je fascinovala cesta do Tibetu.

„Byli hrdí na to, že byli nejstarší ve skupině cestujících. Byli také jediní, kdo neonemocněl výškovou nemocí a neskončil v nemocnici,“ usmívá se Gail.

Cestování, stejně jako všechno v životě Simpsona, bylo natočeno na video a také byla udělana velká spousta fotografii. Ross nenechal zálibu v fotografování ani v pokročilém věku.

Starší pár / Zdroj: goodhouse.ru

Gail poznamenala, že klíčem k dlouhému a šťastnému manželství jejích rodičů bylo jejich přátelství. Na Rossovy narozeniny je naplánována malá rodinná oslava, seznam hostů je kvůli pandemii omezený.

Ross opravdu chce jít ven v den svých narozenin a někam se projít, například projít své oblíbené obchody. Očekává se, že starosta Matt Perkins vyhlásí 9. března Den Rosse Simpsona v Ashlandu.

Šťastní manželé / Zdroj: dailyindependent.com

PSALI JSME: NOVOMANŽELÉ OMYLEM KOUPILI ZNIČENÝ ZÁMEK A TEĎ HO OPRAVUJÍ: JAK TO TEĎ VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: „ŽIJEME SKROMNÝ, ALE ŠŤASTNÝ ŽIVOT“: MANŽELÉ PRODALI DŮM A ŽIJÍ NA LODI UŽ 6 LET

Share