Nan Hauserové je více než šedesát let a polovinu svého života strávila výzkumem kytovců v jejich přirozeném prostředí. Jednoho dne, když žena studovala vzorce chování velryb v Tichém oceánu, se ponořila pod vodu. Zatímco její kolegové sledovali operaci prostřednictvím dronů nad oceánem.
Bioložka, která toho za svou kariéru viděla už hodně, se náhle lekla, když spatřila obrovskou velrybu, která se k ní rychle a neúprosně blížila. Žena neměla šanci srážku s tak velkým zvířetem přežít. Personál byl příliš daleko na to, aby jí mohl pomoci. Nan se zdála být odsouzena ke konci…
Velryba však neměla chuť ženu zmasakrovat. Snažil se ji ze všech sil vytlačit z vody, nejprve svou obrovskou ploutví, pak ji jemně šťouchla nosem. V tu chvíli měla Nan ještě větší strach, protože vzduch v její výstroji dlouho nevydrží. Každý okamžik pro ni trval věčnost – tyto minuty byly nejděsivější v jejím životě. A pak ji velryba s trochou větší námahy jemně vytlačila z vody. Naštěstí byli poblíž lidé, kteří mohli Nan rychle pomoci.
Při zpětném pohledu na detaily této děsivé a zároveň šťastné události dospěli odborníci k závěru, že hlavní hrozbou pro potápěčku vůbec nebyly velryby pokojně plující v oceánu. Zatímco se Nan věnovala velrybám, plaval k ní žralok, mnohem nebezpečnější tvor. Střetnutí stálo život nejednoho potápěče. Ženini kolegové byli zoufalí a přestali nahrávat: nechtěli se dívat na scénu brutální vraždy Nan. Před hrozným osudem ji zachránila až velryba, která jí přišla na pomoc.
Tento případ je dalším důkazem toho, že zvířata jsou nesmírně inteligentní a vždy připravená lidem pomoci!
PSALI JSME: MAJITEL VENČÍ SVÉHO OCHRNUTÉHO PSA VE SPECIÁLNÍM VOZÍKU
PŘIPOMÍNÁME: I STARŠÍ PSI MAJÍ NÁROK NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT