Jak to bude s nošení roušek v létě: ministr zdravotnictví Petr Arenberger i odborníci nastínili, co nás čeká

Minulý rok v létě Češi měli možnost odpočinout od nošení roušek. Ústa a nos si dokonce nemuseli zakrývat v obchodech a v hromadné dopravě kromě metra. V tomto roce se ale zřejmě něco změní. Informuje server tn.nova.cz.

Roušky zřejmě budou na některých místech povinné i letos. Tuto myšlenku podporují experti a ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Výjimku zřejmě budou mít pouze očkování.

Petr Arenberger / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu naznačil, že se roušky budou nosit i během horkých měsíců v létě. Obává se totiž mutací koronaviru. Stejný názor mají i odborníci.

Dle slov epidemiologa Petra Smejkala roušky nejvíce pomáhají v bojí s koronavirem. „Roušky jsou to poslední, co bychom sundali,“ uvedl odborník.

Petr Smejkal / Zdroj: youtube.com

Šéf České lékařské komory Milan Kubek také chce, aby se roušky nosili v létě uvnitř budov, protože úroveň proočkovanosti nebude ještě dostatečný.

Kubek by také nechal povinné respirátory, které jsou dle něho účinnější. Určitě odmítá roušky vyrobené doma.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Smejkal zdůraznil, že cestou k sundaní roušek jsou vakcíny. „Americká epidemiologická společnost už řekla, že ti, co jsou očkování, je mohou sundat,“ dodal.

Petr Smejkal / Zdroj: youtube.com

Prezident ČLK s tím také souhlasí. Říká, ale že nebude spravedlivé, když roušky budou povinné pro lidí, kteří nemají možnost naočkovat se a mohou se tím pádem cítit diskriminování.

PSALI JSME: DŮCHODOVÁ REFORMA JE V OHROŽENÍ: LEGISLATIVNÍ RADA SE NÁVRHEM MALÁČOVÉ BUDE ZABÝVAT AŽ V LÉTĚ

PŘIPOMÍNÁME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O MOŽNÉM PORUŠOVÁNÍ OPATŘENÍ NA ZAHRÁDKÁCH I O TOM, KDY BY SE MOHLY OTEVŘÍT VNITŘNÍ PROSTORY RESTAURACÍ: „V TUTO CHVÍLI SI NEMYSLÍM, ŽE BY ŠLO O NĚJAKÉ ENORMNÍ RIZIKO“

Share