Jak teď žijí rodiny na jižní Moravě, kterým tornádo v létě vzalo domy

Tři měsíce zpátky jih Moravy byl zasažen nepředvídatelně silným tornádem. Nečekaná přírodní katastrofa vyžádala i lidské životy.

Důsledky tornáda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nekteří ale zůstali bez střechy nad hlavou. Vojenská technika, dobrovolníci a místní obyvatele celé letní prázdniny se věnovali tomu, aby vrátit do zasažené oblasti klidný život.

Důsledky tornáda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Hlavním důvodem, proč se musí spěchat, je to, aby rodiny zase měli teplý a pohodlný domov dříve, než se objeví podzimní chladné teploty. Však tří misie není dostatečná doba, aby skoro znova postavit dům.

Musí některé rodiny tak nocovat v jedné malém pokoji, který je nejvíce vhodný pro život. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Důsledky tornáda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Máme dvě malé děti a jsme v jedné místnosti, která je obyvatelná. Snad se nám do Vánoc podaří spravit další,“ uvedl muž, jehož dům byl zničen tornádem. Nyní on se nemůže věnovat zaměstnání, protože jeho hlavní práce je vrátit pohodlnost do svého domu.

Důsledky tornáda/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Jsou ale i příběhy, že ničivé tornádo lidem vzalo celé pozemky, spolu s budovou. Domy tak byly přiznané nevhodnými k rekonstrukci. Tak jedná žena, která musí od nuly stavět dům, žije v karavaně. „Mám to vlastně jen na přespání, jinak pořád něco vyřizuju a běhám kolem oprav,“ přiznala se.

PSALI JSME: PROČ DLE MÍNĚNÍ SCHILLEROVÉ KOALICE SPOLU NEDOKÁŽE ZAJISTIT DŮSTOJNOU VÝŠÍ DŮCHODU

ČTĚTE TAKÉ: DO ČESKA ZNOVU PŘIJDOU LETNÍ TEPLOTY: METEOROLOGOVÉ PROZRADILI, JAKÉ BUDE POČASÍ BĚHEM VÍKENDU A NA ZAČÁTKU NADCHÁZEJÍCÍHO TÝDNE

Share