Jak skončil příběh ukrajinského chlapce, který se sám evakuoval do Polska

24. února změnilo životy milionů Ukrajinců. Mnozí byli nuceni opustit své bydlení, opustit rodná města a někteří dokonce museli opustit území své rodné země.

V normální době děti z Ukrajiny nejezdily samy do jiných zemí. Teď se ale okolnosti změnily. Ukrajinské děti musí překonat stovky kilometrů, jezdit ve vlacích a autech s cizími lidmi a všechno, aby se zachránily.

Váňa / Zdroj: duck.show

Odvaha dětí je obdivuhodná. Jsou to malí hrdinové.

Fotografie a videa tohoto chlapce obletěly celý svět. Není možné se na ni dívat bez slz. Je v ní tolik bolesti, smutku, strachu a zoufalství.
Na snímku je pětiletý chlapec Váňa, který se musel sám dostat z Kyjeva do Polska.

Olga Rudneva zveřejnila snímek chlapce na svém Facebook 9. března.
Olga prozradila, že chlapec před pár dny ztratil kontakt se svým otcem. A protože chtěli jet do Polska, bylo rozhodnuto, že se tam Váňa musí dostat sám.

Váňa / Zdroj: YouTube

Dva dny cesty chlapec překonával s různými lidmi. Odvezli ho z jednoho místa do druhého. V kontaktu s Váňovými spolucestujícími byla vždy dobrovolnice Iryna. Byla to právě ona, kdo chlapce v noci potkal na hranicích obou zemí.

Teď je chlapec v pořádku. Dobrovolníci ho odvezli k matce, která na něj čekala v Polsku. Doufáme, že Váňa a další děti na Ukrajině už nikdy nebudou muset zažít podobnou noční můru.

Váňa s maminkou / Zdroj: duck.show

PSALI JSME: ÚVODNÍ DEN VOLEBNÍHO KONGRESU ODS: CO VŠE ZAZNĚLO NA SETKÁNÍ

PŘIPOMÍNÁME: SCHOLZ VYSVĚTLIL, PROČ S MACRONEM NEUSTÁLE TELEFONUJÍ PUTINOVI

Share