Jak se zbavit úzkosti jedním pohybem jazyka: trik od lékaře, který pomůže se zbavit stresu

Britský lékař Karan Raj díky svým zajímavým videím, v nichž vypráví o neznámých a jednoduše zajímavých faktech spojených s lidským zdravím, se stál velmi populární.

Dr Karan Raj / Zdroj: TikTok

V jednom z posledních videí Dr. Raj sdílel způsob, který možná pomůže člověku zbavit se úzkosti. Podle blogera se s úzkostí vyrovnává malá artikulační gymnastika.

„Vyzkoušejte jednoduchý trik proti úzkosti pomocí jazyka. Přesuňte jazyk dolů z patra a snažte se jím nepohybovat,“ řekl Karan na kameru.

Dr Karan Raj / Zdroj: TikTok

Muž vysvětlil, proč úzkostný stav závisí na určité poloze jazyka.

„To pomůže umlčet a snížit hlasitost vašeho vnitřního monologu, což vás může přivést k úzkostným myšlenkám. Ponechání jazyka v klidu pomůže zabránit subvokalizaci. Subvokalizace je v zásadě váš jazyk, který dělá mikropohyby, aby vyslovil slova vašeho vnitřního monologu.“

Dr Karan Raj / Zdroj: TikTok

Karan své video ukončil jednoduchým závěrem. Podle něj, když jazyk zůstává v nehybném stavu, přestane reprodukovat vnitřní monolog, což znamená, že mysl není naplněna úzkostnými myšlenkami.

„Uvolněný jazyk, znamená méně vnitřní monolog. Méně vnitřního monologu, znamená jasnější mysl.“

Video s radou od Dr. Rajiho již zaznamenal 440 tisíc zhlédnutí a přes 46 tisíc lajků.

Dr Karan Raj / Zdroj: TikTok

Nicméně, nelze tvrdit, že způsob, jak bojovat proti úzkosti od lékaře blogera je univerzální pro všechny lidi. S takovými problémy je lepší kontaktovat odborníka.

@dr.karanr

Tongue #learnontiktok #schoolwithdrkaran #mentalhealth

♬ Home – Edith Whiskers

PSALI JSME: JAK ŽIJE RODINA, KTERÁ MÁ 22 DĚTÍ

PŘIPOMÍNÁME: MÓDNÍ ÚČESY PRO PODZIM 2021: NÁPADY PRO VYTVOŘENÍ DOKONALÉHO OBRAZU

Share