Jak prát a šetřit prášek: Osvědčený trik dobrý pro každou pračku

Kdo se do takové situace nedostal? Vyndáte věci z pračky, jsou umyté, ale nevypadají dobře. Nejsou svěží podle očekávání a některé skvrny zůstávají, ale měly by být rychle pryč. Musela jsem hádat, zda pračka nefungovala správně, nebo zda jsem koupila nekvalitní prášek. Mám změnit režim? Nebo možná zavolat údržbáře?

Plastový sáček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od své kamarádky jsem se naučila zvláštní trik, který prý dělá už dlouho. Při praní vkládá do bubnu obyčejný plastový sáček z polyethylenu. To je ale nesmysl, zajímalo by mě, jak se bude chovat při odstřeďování? Při vypouštění? A proč vůbec prát sáček? Moje kamarádka mi však vysvětlila, že trik spočívá v šetření zdrojů. Pračka spotřebuje méně pracího prostředku a věci se lépe perou.

Pračka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jak to?

Hospodyňky už dávno přišly na to, že problém statické elektřiny uvnitř pračky řeší plastový sáček, na kterém se shromažďuje veškerý prach, žmolky, drobné nečistoty a vlna.

Plastový sáček / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Prádlo je čistší, filtr pračky je navíc chráněn a není zanesen nečistotami.

Sáček zabraňuje poškrábání kovových knoflíků, knoflíků a dalších oděvů o buben pračky a chrání její vnitřek.

Pračka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokud perete vlnu, je ale důležité, abyste do bubnu pytlík nevkládali. A nepoužívejte sáček s barevným potiskem – nekvalitní tisk se nasákne vodou a všechny barvy se přenesou do vašeho prádla.

Pračka / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Slyšeli jste někdy o metodě plastových sáčků? Zkoušeli jste to někdy sami? Co dalšího můžete do bubnu vložit, abyste dosáhli podobného výsledku?

PSALI JSME: ZA TŘI MINUTY JSOU KUCHYŇSKÉ UTĚRKY ČISTÉ: BEZ PRANÍ A SE SVĚŽÍ VŮNÍ

PŘIPOMÍNÁME: ZVEDLA JSEM TELEFON KAMARÁDKY A USLYŠELA HLAS SVÉHO MANŽELA

Share