Jak a čím správně zalévat orchideje, aby bujně a krásně kvetly

Jejích neobvyklé a jemné květy, které připomínají motýl, mohou potěšit své majitele po celý rok. Dosažení svěží a prodloužené kvetení orchidejí není vůbec obtížné. Stačí jen dodržovat několik jednoduchých doporučení, o kterých se bude diskutovat v tomto článku.

Orchideje / Zdroj: odnaminyta.com

Tipy pro péči o pokojové orchideje

Půda by měla být změněna 2-3 krát ročně, po odkvětu, v případě potřeby změnit květináč na větší velikost.

Při zalévání je důležité nepřehánět. Je lepší je nechat trochu suché, než nalít příliš mnoho vody: to je důležité pravidlo v péči o orchideje.

Pokud horní „vzdušné“ kořeny jsou zelené, znamená to, že vaše rostlina je zcela spokojena, a má dostatek vlhkosti, pokud špičky listů žloutnou rostlina nemá dostatek vlhkosti.

Orchideje / Zdroj: odnaminyta.com

Když je květináč s květinou lehký a vnitřní kořeny se změní barvu na hnědou, je čas je nasytit vlhkostí. Obvykle se používá spodní zalévání, když je perforovaný květináč s orchidejí vložen do nádoby s vodou po dobu 2-3 hodin.

V tomto případě by hladina vody neměla překročit výšku květináče 2\3. Před a během kvetení by mělo být zavlažování intenzivnější.

Krmení by nemělo být prováděno nečastěji než 2 krát za měsíc, jinak by listy rostliny mohly být pokryty prasklinami. Jako hnojivo je vhodné použít již připravené směsi obsahující fosfor a draslík, které stimulují růst květinových pupenů.

Orchideje / Zdroj: odnaminyta.com

Pohyb květináče s orchidejí není žádoucí, zejména přenos květiny na jiné místo. Pro orchideje jsou takové akce skutečným stresem.

Osvětlení po dobu 10-12 hodin je optimální pro orchideje. Ve stínu rostlina nebude kvést.

Teplotní rozdíl v 5-6 stupňů je optimální pro zdraví orchideje. Od konce jara až do začátku podzimu mohou být orchideje udržovány venku, kde dojde k přirozenému poklesu denních a nočních teplot.

Udržujte vlhkost vzduchu asi 60%, položte vedle květiny talíř s vodou nebo postříkejte vodou svou květinu.

Milujte své květiny a oni vás budou těšit svou krásou!

Orchideje / Zdroj: odnaminyta.com

PSALI JSME: POKOJOVÉ KVĚTINY, KTERÉ PŘINÁŠEJÍ BOHATSTVÍ A POZITIVNÍ ENERGII

PŘIPOMÍNÁME: JAKÉ POKOJOVÉ ROSTLINY MOHOU PŘINÉST ŠPATNOU ENERGII DO VAŠEHO DOMOVA

Share