Ivan Bartoš promluvil, co bude nová vláda řešit v první řadě: předseda Pirátů řekl, co si myslí o kandidátu na premiéra Petru Fialovi

Nová vláda bude muset rychle reagovat na zhoršující se epidemickou situaci. Členem kabinetu bude i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který nyní promluvil o roli své strany a co si myslí o budoucím premiérovi Petru Fialovi. Píše o tom web zivotvcesku.cz.

Bartoš přiznává, že koaliční vyjednávání jsou složitá, ale Pirátská strana byla od začátku připravena jednat konstruktivně a férově. Podle předsedy Pirátů je to jediná cesta, jak dosáhnout pozitivního výsledku.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Pro Bartoše důležité je prosadit vlastní program, ale dosáhnout se to dá pouze prostřednictvím spolupráce.

Lídr Pirátů zatím nemůže komentovat na čem se koalice domluvily. Zdůraznil ale, že jednají společně s koaličními partnery ze STAN a jejich postoj je zcela čitelný.

Ivan Bartoš a Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Bartoš doufá, že nová vláda bude složená co nejdříve, protože je hodně problémů, které se musí řešit ihned. Patří k ním rostoucí ceny energií, koronavirová epidemie či vysoké ceny na bydlení. Skládání vlády ale bude prý záležet na tom, jak rychle bude jednat prezident.

Předseda Pirátů říká, že velmi respektuje budoucího premiéra Petra Fialu a doufá, že dokáže držet vládu jako jednotný celek. „Leží před ním rozhodně mnoho velkých výzev, kterým se bude muset postavit,“ dodal politik.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš tvrdí, že premiér Andrej Babiš zřejmě ignoroval nárůst nakažených a nová vláda to bude muset rychle řešit. V první řadě se bude prosazovat očkování proti koronaviru, protože statisíce lidí stále nemá aplikovanou vakcínu.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se zvažuje změna systému testování. To by se mělo vrátit do škol. Zrušit by se měla některá opatření, která podle Bartoše nemají smysl.

Rovněž by se měl lidem nabízet lék monoklonální protilátky. Pokud bude podán včas, může zabránit hospitalizaci pacienta s koronavirem.

PSALI JSME: TEREZA HLŮŠKOVÁ PO NÁVRATU DO ČR BUDE MUSET DO KARANTÉNY: V PÁKISTÁNU BUDE MÍT POLICEJNÍ DOPROVOD

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PŘEDSTAVILO ZMĚNY, KTERÉ PŘEDLOŽÍ VLÁDĚ KE SCHVÁLENÍ: JAKÁ OPATŘENÍ ODBORNÍCI NAVRHUJÍ

Share