Ivan Bartoš chce uprchlíkům poskytnout byty, ve kterých bydlely Schillerová a Dostálová: „Byty budou sloužit konečně těm, kdo je potřebují“

Bývalá šéfka státní kasy Alena Schillerová a bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová bydlely v bytech v centru Prahy. Bylo to v době, kdy vykonávali své ministerské funkce. Současný šéf resortu pro místní rozvoj Ivan Bartoš si myslí, že v těchto bytech by nyní mohli bydlet ukrajinští uprchlíci. Píše o tom web ŽivotvČesku.cz.

Podle něj by nyní měl každý pomáhat, jak jen může. Resort pro místní rozvoj například uvolňuje kapacity, aby tam mohly bydlet ženy a děti, které utekly před válkou na Ukrajině.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že resort má jednu ubytovnu, ale i apartmány v centru české metropole. Některé z těchto bytů jsou známé tím, že v nich bydlely Alena Schillerová a Klára Dostálová.

„Byty budou sloužit konečně těm, kdo je potřebují,“ uvedl pro Život v Česku Ivan Bartoš. Resort poskytuje i další místa k pobytu.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

„Velmi si cením aktivit Horské služby, která pod ministerstvo spadá,“ dodal Bartoš. Tato služba podle něj uvolnila po celé zemi asi 80 míst, kde mohou uprchlíci žít.

Tyto nádherné apartmány v centru Prahy mají také svůj příběh. Zhruba před 20 lety byly ty nemovitosti přestavěny z kanceláří a bylo na to vynaloženo 38 milionů Kč. Je tam i nábytek v hodnotě 5 milionů Kč.

Klára Dostálová / Zdroj: youtube.com

Bývalé dvě paní ministryně bydlely v těchto bytech, protože podle zákona na to měly nárok a také nemusely za tyto byty platit.

PSALI JSME: VÁLKA NA UKRAJINĚ: ESTONSKO JE PRVNÍ ZEMÍ NATO, KTERÁ CHCE BEZLETOVOU ZÓNU NAD UKRAJINOU

PŘIPOMÍNÁME: „RODINÁM, KTERÉ UBYTUJÍ UPRCHLÍKY Z UKRAJINY, VLÁDA POMŮŽE“: MINISTŘI PROMLUVILI O FINANČNÍ POMOCI

Share