Ivan Bartoš a Vít Rakušan hodlají vyhrát volby: věří, že jejich koalice dokáže zemi vyvést z krize

Piráti a STAN budou letos společně kandidovat do Sněmovny. Proběhlo internetové hlasování a 668 lidí z 848 hlasovalo pro vytvoření koalice. Předseda Pirátů a lídr nové koalice Ivan Bartoš na tiskové konferenci koalice řekl, že tyto volby hodlá vyhrát. Informoval o tom CNN Prima News.

Podle šéfa českých pirátů jsou připraveni převzít vedení země v těžkých časech. Je také přesvědčen, že jejich koalice dokáže zemi vyvést z krize.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho vytvořily svou koalici i další opoziční strany, konkrétně ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Ivan Bartoš nevylučuje možnost spolupráce s nimi za určitých podmínek. Označil je za strany „demokratického půdorysu“.

Lídr Pirátů by se měl brzy sejít s prezidentem Milošem Zemanem. Prezident už dříve uvedl, že jmenuje předsedou vlády lídra strany, která volby vyhraje. Proto s ním chce toto téma probrat, aby pak nevzniklo nějaké nepochopitelné překvapení.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Ivan Bartoš také uvedl, že pro vytvoření koalice mezi Českou pirátskou stranou a hnutím STAN hlasovalo téměř 80 procent hlasujících. Hlasování se přitom zúčastnilo zhruba 70 procent lidí, kteří na to měli právo.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„My chceme 25 procent plus a myslíme si, že to není nesplnitelný cíl,“ řekl předseda STAN Vít Rakušan pro CNN Prima News. Ale samozřejmě jejich hlavním cílem je vyhrát volby.

Zbývá jen podepsat koaliční smlouvu, ale podle něj je to už jen formalita. O tom, kdy přesně smlouvu podepíšou, se lídři stran ještě dohodnou.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vít Rakušan také prozradil, jaké problémy by mohly být ve volební kampani jeho strany. Podle něj jsou silní v kontaktní kampani, ale v době epidemie to asi není možné realizovat. Doufá proto, že se situace do podzimu změní.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

K vytvoření koalice mezi Piráty a STAN se pro CNN Prima News vyjádřil i politolog Jan Kubáček. Podle něj je toto sdružení perspektivní a může dosáhnout výsledku velmi blízkého výsledku hnutí ANO Andreje Babiše.

Podle něj je důležité, aby nevznikly rozpory, se kterými se členové koalice nebudou chtít smířit. Situace ale zatím vypadá stabilně.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Před volbami budou velmi důležitými tématy výsledky boje proti pandemii i očkování obyvatel. Výsledky řešení těchto dvou otázek mohou výrazně ovlivnit výsledky voleb.

PSALI JSME: EXMINISTR PRYMULA TVRDÍ, ŽE 100 TISÍC OČKOVANÝCH DENNĚ JE MAXIMUM, KTERÉHO MŮŽEME DOSÁHNOUT: DALŠÍM PROBLÉMEM JSOU ZDRAVOTNICKÉ POMŮCKY

PŘIPOMÍNÁME: LADISLAV ŠTAIDL SE NAKAZIL KORONAVIREM: UŽ NĚKOLIK DNÍ JE SKLADATEL V NEMOCNICI

Share