Holčička, která vážila jen 212 gramu, po roce intenzivní péče odjela domů spolu s rodiči : jak dnes vypadá

Holčička Yu Xuan, která je považována za nejmenší předčasně narozené dítě na světě, byla propuštěna z nemocnice v Singapuru 13 měsíců po narození.

Yu Xuan / Zdroj: YouTube

Holčička se narodila v 25. týdnu těhotenství a při porodu vážila pouhých 212 gramů. Předchozí rekordmankou byla holčička z USA, která při narození v roce 2018 vážila 245 gramů, uvádí registr nejmladších dětí z University of Iowa.

Yu Xuan / Zdroj: YouTube

Matka Yu Xuan ji porodila císařským řezem čtyři měsíce předčasně poté, co jí byla diagnostikována preeklampsie, nebezpečné zvýšení krevního tlaku, které může poškodit životně důležité orgány a být fatální pro matku i dítě.

U holčičky byly „omezené šance na přežití,“ říkají lékaři singapurské Národní univerzitní nemocnice, kde se narodila Yu Xuan.

Yu Xuan / Zdroj: YouTube

„Navzdory komplikacím diagnostikovaným při narození Yu Xuan inspirovala ostatní svou vytrvalostí a touhou růst, což z ní udělalo neobvyklé dítě éry Covid -19. Ona je paprsek naděje uprostřed chaosu,“ uvedla nemocnice.

Yu Xuan / Zdroj: YouTube

Zdraví a vývoj dítěte se pod jejich dohledem vyvíjelo dobře a ona je nyní dostatečně zdravá, aby mohla být propuštěna. Yu Xuan má zároveň chronické plicní onemocnění, takže potřebuje pomoc s dýcháním doma. Lékaři však říkají, že se i toto časem zlepší.

PSALI JSME: JAK RYCHLE A EFEKTIVNĚ VYČISTIT PŘÍBORY Z PLAKU POMOCÍ FÓLIE, SODY A SOLI

PŘIPOMÍNÁME: „ŽILY JSME V NADĚJI“: SESTRY SE V DĚTSTVÍ ROZDĚLILY. NAŠLY SE AŽ O 25 LET POZDĚJI

Share