Holčička chtěla jen dortík, ale její matka neměla peníze

Přišla jsem večer po práci do obchodu, abych si koupila něco k jídlu. V řadě cukráren seděla holčička. Byla oblečená velmi jednoduše, ale úhledně. Šťouchla prstem do výlohy. Máma za ní přišla, objala ji a řekla, že nemá peníze na dortík.

Matka s dcerou v obchodě / ilustrační foto / Zdroj: nastroy.net

Holčička se usmála, přikývla hlavou a šla za maminkou. Ještě několikrát se otočila, povzdechla si a odešla. Mimochodem, k jejich košíku patřily ty nejpotřebnější potraviny, bylo vidět, že maminka vydělává dost málo peněz.

Rozhodla jsem se koupit různé sladkosti, včetně těch dortíku, a dát to holčičce. Prodavačka mi všechno zabalila, aby to bylo překvapení, ne zjevný dárek. Šla jsem dál po obchodu a uviděla tam zase tu holčičku s maminkou. Byl s ním ještě chlapec, pravděpodobně bratr. Držel v rukou akvarelové barvy, ale maminka smutně kroutila hlavou.

Chlapec / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

– Danečku, máma nemá peníze. Vybarvíš svého draka fixou, dobře? – řekla žena svému synovi.

Bylo mi strašně líto dětí i maminky, která se ocitla v tak složité finanční situaci. Rozhodla jsem se, že koupit i ty barvy pro chlapečka. Jediná věc, nevěděla jsem, jak to darovat, abych neublížila mámě.

Když jsme se potkali u pokladny, šla jsem za nimi a řekla:

– V našem obchodě se dnes konala soutěž „Nejpřátelštější bratr a sestra“, jste naši vítězové. Tady jsou vaše dárky, – řekla jsem.

– Díky, teto. Jsme opravdu velmi přátelští a máme se moc rádi – radovaly se děti.

Pokladna / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Takový dobrý skutek mi zajistil dobrou náladu na celý den. Viděli byste úsměv jejich matky, byla šíleně šťastná. Tito lidé si takový postoj určitě zasloužili.

A vy pomáháte těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci?

Dárek / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: 21LETÝ MUŽ SE PROBUDIL SLAVNÝ POTÉ, CO BYL PROPUŠTĚN Z PRÁCE

PŘIPOMÍNÁME: MÁMA MĚ PŘESVĚDČILA, ABYCH PUSTILA MÉHO BRATRA A JEHO RODINU DO SVÉHO BYTU, ZATÍMCO JSEM BYLA PRYČ: KDYŽ JSEM SE VRÁTILA DOMU, TAK ONI ODMÍTLI SE VYSTĚHOVAT

Share