František Ringo Čech se vyjádřil k tématu migrace: zastánci migrace by podle něj mohli vzít uprchlíky k sobě domů

Hudebník, zpěvák, herec, politik a moderátor František Ringo Čech řekl, že podle jeho názoru by zastánci migrace měli brát uprchlíky k sobě domů. To by mohlo ukázat, jak vážně tuto věc berou. Řekl to v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima News.

František Ringo Čech přišel do pořadu na CNN Prima News, kde diskutoval o různých politických tématech s moderátorem Petrem Suchoňem a s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem.

František Ringo Čech / Zdroj: youtube.com

Jedním z takových témat byla migrace, o tom se politici před volbami také často mluví, je to aktuální. Proti migraci se staví hnutí jako SPD a ANO.

Umělec s takovým postojem souhlasí. Podle něj mají mnozí zastánci migrace jen povrchní představu.

František Ringo Čech / Zdroj: youtube.com

Dodal, že pokud by člověk migranty vítal, bylo by třeba mu navrhnout, aby podepsal smlouvu a vzal si k sobě domů migranta ze Sýrie nebo Afghánistánu. Umělec by chtěl vědět, kolik lidí by s tím souhlasilo.

Domnívá se, že chudoba a mnoho dalších problémů, které existují na Blízkém východě a v Africe, jsou takové, které buď není možné vyřešit nebo jejich řešení bude obtížné.

František Ringo Čech / Zdroj: youtube.com

„Třetí svět je fronta na chleba,“ řekl František Ringo Čech. Dodal, že peníze z EU tam mnohým lidem téměř nepomohou, mnoho z těchto peněz může být po cestě ztraceno.

Generál Petr Pavel odsuzuje politiky, že dělají z migrantů rukojmí svých volebních kampaní. Nelíbí se mu, že se teď všichni snaží přijít s nějakým strašákem.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Podle něj je migrace skutečně problémem, zejména nelegální migrace, ale na druhé straně si mylně bude myslet, že přijdou miliony uprchlíků.

Myslí si také, že humanitární pomoc je normální. To by pomohlo zmírnit utrpení mnoha lidí. Podle něj je Česko ve srovnání se všemi státy světa relativně bohaté, takže by mohlo pomáhat ostatním.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se vyjádřil k vedení politických kampaní v Česku a k celkové politické kultuře v naší zemi.

„Když kampaň bude pokračovat stylem jako dosud, tak nám zůstane rozdělená společnost jako v USA, budeme se na sebe koukat s nevraživostí,“ uvedl Petr Pavel.

PSALI JSME: „VOLIČI MĚ DOKONCE OSLOVUJÍ PANE PREMIÉRE“: PETR FIALA PROMLUVIL O KAMPANI OD DVEŘÍ KE DVEŘÍM. JAK REAGUJÍ LIDÉ, KDYŽ POLITICI OSOBNĚ ŤUKAJÍ NA JEJICH DVEŘE

PŘIPOMÍNÁME: MAROŠ KRAMÁR JE DVA ROKY PO ROZVODU: DCERA TAMARA PROZRADILA, JAK RODIČE SPOLU PO ROZCHODU VYCHÁZÍ A JAKÝ MAJÍ VZTAH

Share