František Nedvěd pár měsíců před svým odchodem dostal víc peněz než jeho bratr Jan: bylo to neobvyklé, protože dříve to bylo naopak

Zpěvák a kytarista František Nedvěd zemřel před měsícem, konkrétně 18. července. Poslední měsíce před jeho smrtí se však odehrála dost podivná situace, totiž že František vydělal více peněz než jeho bratr Jan. Informuje o tom web Blesk.cz.

František Nedvěd / Zdroj: youtube.com

Mnoho let předtím bylo jasné, že Jan Nedvěd dostával víc peněz než jeho mladší bratr František. Jde o činnosti, jako je prodej alb, hraní písní, atd.

Pokud se nějaká píseň bude hrát v éteru nebo během nějaké akce, pak autoři písně obdrží peníze za to. Nejvíce peněz ale dostává autor hudby, na druhém místě je autor textu a teprve na třetím místě interpret songu.

Jan Nedvěd / Zdroj: youtube.com

Jan Nedvěd byl autorem většiny jejich hitů, tedy byl autorem hudby i textů. Z tohoto důvodu dostával o něco více peněz než jeho mladší bratr.

Ale pár měsíců před svou smrtí dokázal František Nedvěd vydělat víc než Jan. Podařilo se mu to díky hraní písní v českých a slovenských rádiích a televizích.

František Nedvěd a Jan Nedvěd / Zdroj: youtube.com

„František za loňský rok inkasoval od OSA a Integramu nezdaněných 1,332 milionu Kč,“ uvedl zdroj pro Blesk.cz. Podle jeho informací dostal Jan Nedvěd za stejné období od stejných firem nezdaněných 935 tisíc Kč.

Bratři měli nějakou dobu neshody, takže nespolupracovali a ani nekomunikovali. František proto psal své písně a více vystupoval. Po nějaké době se vztah mezi bratry trochu zlepšil.

František Nedvěd / Zdroj: youtube.com

Bratři chtěli ještě společně zahrát své písně v pražské O2 areně. 18. července však František Nedvěd zemřel na rakovinu plic.

PSALI JSME: ZDRAVOTNÍ STAV ALŽBĚTY II. JE NA VÁŽKÁCH: CO SE STALO

PŘIPOMÍNÁME: CHARLOTTE GOTTOVÁ POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ ZVEŘEJNILA SVOU FOTKU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH: ODJELA NA DOVOLENOU DO ITÁLIE

Share