Fenka měla kvůli vrozené vadě přední tlapky převrácené: Naštěstí se našli dobří lidé, kteří chtěli pomoci a po operaci se musela naučit chodit

Třináctitýdenní fenka Siggy měla obracené tlapky, kvůli čemuž nemohla pohodlně chodit a běhat jako ostatní štěňata, ale o to pravděpodobnější ji čekalo uspání. Naštěstí se našli dobří lidé, kteří chtěli pomoci.

Psice Siggy/Zdroj: goodhouse.ru

Obrácené tlapky štěně nemělo kvůli nějaké zlomenině nebo zranění, štěně se tak narodilo. Zkušený chirurg Eric Clary říká, že problémy začaly, když štěně bylo v děloze, nebo během porodu. Jak se to stalo? Lokty prostě vyšly z nezralých kloubů a otočily se téměř o 180 stupňů, což způsobilo, že tlapky směřovaly nahoru.

Siggi bylo jen 13 týdnů, když se dostala do dallasského psího útulku. Byla naprosto normální, stejná jako každý jiný pes jejího věku: zbožňovala hraní, bičovala ocasem a byla naprosto zdravá, pokud nepočítáme vyvrácené tlapky.

Psice Siggy/Zdroj: goodhouse.ru

A že kvůli nim se Siggi nemohla pořádně hýbat: musela se pohybovat na zadních tlapkách a opírat se o zápěstí. Samozřejmě to ovlivnilo kvalitu jejího života, a v útulku se rozhodli, že štěněti pomůžou.

Shodou okolností zaměstnanci útulku se dozvěděli o klinice na veterinární univerzitě, kde již podobná operace probíhala. Studentka Gabriela Iribarová pod vedením Erika Claryho zachránila štěně Milo. A dallaský útulek se rozhodl dát Siggy těmto lidem.

Psice Siggy/Zdroj: youtube.com

Operace byla naplánována na květen. Měla to být těžká zkouška jak pro Gabrielu, tak pro malého pejska. Lékaři nejprve udělali trhliny podél kostí, aby je vyrovnali. Lokty se vrátily do kloubu a změny zaznamenaly speciálními ortopedickými kolíky.

To je částečně podobné operacím s přístrojem Ilizarova, které provádějí lidé. Pouze psí kosti jsou mnohem tenčí a je těžší přesvědčit pacienta, aby dodržoval režim. Tlapky lékaři schoval do velkých sáder, malý teriér měl s nimi chodit až šest týdnů.

Psice Siggy/Zdroj: goodhouse.ru

Siggi byl propuštěn po měsíci a půl. Sádry byly odstraněny, ale úplně zdravou Siggi nebyla. Štěně se vrátilo do útulku, kde ji čekala ji dlouhá rekonvalescence. Siggi se musela naučit používat nové nohy, budovat svaly, které budou podporovat kosti. Prakticky se znovu naučit chodit. Starat se o Siggi rozhodla se mladá doktorka Lorraine.

Siggy se uzdravila a cítí se v pohodě. Nyní je dospělá. Je naprosto šťastná a žije život obyčejného psa, a stejně jako ostatní psi běhá a hraje. Nový život Siggy je velkým veterinárním úspěchem a zásluhou skutečných profesionálů: studentů a profesorů Veterinární univerzity a Dr. Lorraine, který byl zodpovědný za rehabilitaci.

Psice Siggy/Zdroj: goodhouse.ru

PSALI JSME: „VDĚČÍME MU ZA ŽIVOT“: JAK PES ZACHRÁNIL SVÉ MAJITELE PŘED POŽÁREM

PŘIPOMÍNÁME: PES SRAZIL NA ZEM MODERÁTORKU V PŘÍMÉM PŘENOSU: VTIPNÉ VIDEO ROZESMÁLO SPOUSTU LIDI NA INTERNETU

Share