Expert o Putinovi a Lukašenkovi: „Dva diktátoři, kteří vyhořeli“

Ruský diktátor Vladimir Putin navštíví Bělorusko poprvé po třech letech, zároveň prezident Běloruska Alexandr Lukašenko téměř každý měsíc navštěvuje Rusko. Nicméně, plánovaná Putinova cesta do Grodno naznačuje, že mezinárodní izolace Ruské federace se zvyšuje.

Alexandr Lukašenko/Zdroj: youtube.com

„Putin jede do Běloruska poprvé po třech letech. Naopak Lukašenko téměř každý měsíc navštěvuje Rusko. Takovým způsobem ukazuje svou věrnost kremelskému vůdci. Tato asymetrie odráží skutečnou rovnováhu sil v ose autokratů Putin-Lukašenko,“ napsal vědec euroasijského centra Atlantic Council Brian Whitmore.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

„Skutečnost, že Putin nyní zamíří do provinčního běloruského města, aby se setkal s Lukašenkem, nepředpokládá změny v dynamice vlivu dvou diktátorů. Ale o čem je to říká: ruská armáda nemá žádný úspěch na Donbasu, mezinárodní izolace Putina sílí, konflikt se Západem roste, a diktátor Ruska potřebuje Lukašenka,“ dodal Brian.

Alexandr Lukašenko/Zdroj: youtube.com

Podle vědce, Evropa se zesílila, a dostává denně ještě větší podporu od USA. Ukrajina a Moldavsko se staly kandidáty EU. „NATO se připravuje na historické rozšíření kvůli agresivní válce Ruska proti Ukrajině. Mezitím se dva vyhoření diktátoři plánují sejít na nesmyslné konferenci,“ shrnul Vitmor.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: AŽ DVACET LET VĚZENÍ: PROČ POLICIE PROVĚŘUJE ČECHY, KTERÉ SE VRÁTILI Z NEBEZPEČNÉ ZÓNY NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: ELTON JOHN ZASTAVIL SVŮJ KONCERT, KDYŽ VIDĚL FANYNKU S UKRAJINSKOU VLAJKOU

Share