Exministr Prymula řekl, jak dlouho mohou potrvat přísná opatření: předpokládá, že mutace koronaviru způsobí čtvrtou vlnu nákazy

Podle odborníků do Česka přijde čtvrtá koronavirová vlna, když virus bude mít novou mutaci. Podle epidemiologa Romana Prymuly je potřeba, aby země zůstala v přísném lockdownu dva až tři týdny. Exministr říká, že je potřeba, aby denní přírůstky nepřesahovaly tisíc případů. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula uvádí, že nová mutace může být o 50-70 % nakažlivější a bude se šířit rychleji než ten současný. To by mohlo prý znamenat, že aktuální opatření nebudou stačit kvůli zvyšujícímu se reprodukčnímu číslu.

„Z toho plyne, že se opatření budou muset přitvrdit,“ řekl exministr zdravotnictví s tím, že vláda musí včas reagovat na zhoršení situace.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula zdůraznil, že do března až února se nedá očekávat, že se bude silně rozvolňovat. Epidemiolog také vysvětlil, že by nošení respirátorů mohlo pomoci, ale bude to znamenat velké náklady na jejich nákup.

Bývalý ministr říká, že se musíme dostat na 1000 až 500 nových případů denně a to by také znamenalo snížení počtu hospitalizovaných.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Podle Prymuly se počty pacientů v nemocnicích nesnižují jen kvůli zemřelým a část lidí se propouští z nemocnic. Nakonec odborník dodal, že se situace může výrazněji zlepšit v květnu a o prázdninách se možná bude rozvolňovat a vrátíme se k normálnímu životu zejména díky vakcíně.

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN DOSTAL VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU: DALŠÍ DVA DNY ALE BUDE V ÚSTŘEDNÍ VOJENSKÉ NEMOCNICI

PŘIPOMÍNÁME: JAN ČENSKÝ MÁ OBAVY O SVOU PRÁCI: UVAŽUJE ŽE BY MOHL ZCELA ZMĚNIT SVŮJ OBOR, NAPŘÍKLAD BY MOHL DODÁVAT ZBOŽÍ

Share