„Důvěra je podlomena“: Karla Maříková prohlásila, že vláda lidem lže a že jí proto už nedůvěřují

Poslankyně Karla Maříková (SPD) uvedla, že vláda lže lidem. Připomněla, že vláda hovořila o tom, že jakmile budou lidé očkováni dvěma dávkami, bude možné hovořit o konci epidemie. Nyní se však ministři snaží občany motivovat k přeočkování třetí dávkou. Současnou vládu v demisi Andreje Babiše hájil poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Mluvili o tom v pořadu 360° na CNN Prima News.

Karla Maříková / Zdroj: youtube.com

Podle odborníků se výrazně komplikují možnosti řešení epidemie, kdy lidé nedůvěřují vládě a opatřením, která zavádí.

Karla Maříková se domnívá, že vláda lidem lhala vědomě. Podle ní lidé nevěří vládě a opatřením, která přijímá. Připomněla, že například už dříve vláda hovořila o tom, že díky vakcinaci bude udělána tečka za covidem.

Karla Maříková / Zdroj: youtube.com

Upozornila, že nyní však zástupci vlády volají po přeočkování třetí dávkou a objevily se i řeči o čtvrté dávce. Epidemie v Česku trvá 18 měsíců.

Dodala, že lidem bylo slíbeno, že pokud se nechají očkovat, tak pro ně to všechno skončí. Teď slyší od některých lidí, kteří dostali dvě dávky, že na třetí dávku jít nehodlají.

Tom Philipp / Zdroj: youtube.com

„Důvěra je podlomena proto, že opatření jsou nelogická a lidé nejsou hloupí. Lidé za tím vidí nějaké jiné zájmy,“ řekla Karla Maříková.

Podle poslance a lékaře Toma Philippa to nebyla lež, jen došlo ke změně poté, co se objevily nové vědecké poznatky.

Tom Philipp / Zdroj: youtube.com

Dříve se předpokládalo, že dvě dávky budou stačit, ale podle současných údajů je známo, že imunita po 6 měsících oslabuje. Proto nyní odborníci mluví o potřebě třetí dávky.

Dodal, že nyní by bylo třeba věnovat maximální úsilí tomu, aby co nejvíce lidí dostalo třetí dávku. Navíc by bylo dobré, aby se to udělalo rychle.

Julius Špičák / Zdroj: youtube.com

Tom Philipp poměrně pozitivně hodnotí možnost zmírnění opatření. Poslanec Julius Špičák (ANO) má však jiný názor, dodal, že nyní jde o případy, kdy zdravotníci musejí odkládat plánované výkony.

PSALI JSME: „PŘIŠEL SEM BOREC A CHTĚL MĚ NAPADNOUT“: BABIŠ PROMLUVIL O MUŽI, KTERÉHO ZADRŽELA POLICIE

PŘIPOMÍNÁME: LÉKAŘKA PACIENTOVI OMYLEM MÍSTO NEMOCNÉ NOHY AMPUTOVALA ZDRAVOU

Share