Dům uvnitř skály: To je to, co nás čeká v budoucnu

„Dům uvnitř skály“ byl navržen ve 3D a vizualizován indickým architektem Amei Kandalgaonkarem, který pracuje v Šanghaji.

Pro inspiraci o jel přes půl světa – do Saúdské Arábie. Přesněji řečeno, v komplexu archeologických nalezišť Madain Saleh. Toto je nekropole vytesaná do pískovce.

Dům uvnitř skály / Zdroj: uncrate.com

„Když jsem poprvé viděl tento komplex, pak si uvědomil, že musím to použít jako zdroj inspirace ve svém architektonickém projektu,“ – říká Kandalgaonkar.

Dům uvnitř skály / Zdroj: uncrate.com

A se stejným architektonickým přístupem navrhl dva bytové projekty, v nichž se moderní architektura kombinuje s přírodními prvky.

Dům uvnitř skály / Zdroj: uncrate.com

Modernistický dům ve 3D byl údajně vyřezán z obří skály, a je velmi podobný Madain Saleha. Vzhledem k vizuální složitosti skal muž použil jednoduché roviny a kostky k dosažení vizuální rovnováhy. Amei tak neobvyklým způsobem propojil přírodu a futuristický design.

Dům uvnitř skály / Zdroj: uncrate.com

Vchod je obrovský důl, který se mění na terasu, která nabízí úžasný výhled na skalnatou poušť. Neobvykle je také vytvořena horní část domu.

K dispozici je bazén a společenská místnost. Aby byl chráněn před spalujícím sluncem, je nad ním postavena betonová deska.

PSALI JSME: NEOBVYKLÝ DŮM STARŠÍHO MUŽE JE ZCELA POKRYTÝ PORCELÁNOVÝMI TALÍŘI

PŘIPOMÍNÁME: STROM MĚL BÝT VYŘÍZNUT, ALE MUŽ POSTAVIL NA VRBĚ NEOBVYKLÝ DŮM : TOTO VYTVOŘENÍ JE OPRAVDU PŮSOBIVÉ

Share