Drzá kamarádka k nám neustále jezdí na chalupu, aniž by se zeptala, zda je to vhodné

Před pár lety jsme se s manželem a mými rodiči stali majiteli malé chaty za městem. Postupně upravujeme bydlení, stavíme, pečujeme o pozemek. Celé rodině se to moc líbí. Nadšení jsou také naši přátelé a rodina, začali často chodit na posezení, kebab, v lázni. Všichni společně jsme chodili do lesa a na břeh rybníka si zaplavat.

Postupem času se všichni trochu uklidnili, uvědomili si, že kromě odpočinku na chatě je také mnoho starostí a nyní hosté přicházejí výhradně tehdy, když je zveme sami. Výjimkou je jen moje blízká kamarádka.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Jakmile řeknu, že jedeme na chalupu, kamarádka se ani nesnaží zeptat, jestli tam chceme vidět hosty, nebo ne, prostě vezme své dítě a přijede a zůstane na celý víkend.

Naše rodina není malá, a tady ještě ona s dítětem. Jak moc jsem se nesnažila naznačit, že se mi její příchody nelíbí, nic nepomohlo a celý letní víkend strávila u nás.

Abych odvrátila kamarádku, dokonce jsem jí lhala, že budeme mít hosty a není pro ni místo, ale ona byla připravena spát i na podlaze.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Pravda, na podlahu jsme museli položit měkkou matraci z naší s manželem postele. Kamarádka se ukázala jako člověk bez hrdosti a snadno šla spát na podlahu na matraci, když máme hosty.

I když je na naší chalupě kamarádka stejně často jako my sami, žádná pomoc od ní není. Je hostem, takže ji nemůžeme požádat o pomoc, a ona sama dělat nějakou práci nespěchá.

Moji příbuzní o jejích příchodech mlčí, možná jsou všichni spokojeni, ale pro mě toho už dost.

Chalupa / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Po skončení letní sezony jsme s kamarádkou popíjela čaj a ona řekla, jak si léto užila. Ukázalo se, že se těší na teplo a další letní sezónu stráví u nás. Taková perspektiva mě vůbec netěší, ale jak to říct, abych ji neurazila, nevím.

PSALI JSME: ZLATÉ ŘETÍZKY MÍSTO VLASŮ: JAK VYPADÁ RAPPER, KTERÝ SE ROZHODL PRO TAKOVÝ KARDINÁLNÍ KROK

PŘIPOMÍNÁME: JE MI 65 LET A NEMYSLELA JSEM SI, ŽE ZŮSTANU SAMA. DĚTI SE MNOU NECHTĚJÍ ŽÍT, ALE JE TO PRO MĚ ČÍM DÁL TĚŽŠÍ

Share