Druhý nejvyšší počet denně infikovaných: Kolik je nyní hospitalizovaných

Laboratoře v poslední pracovní den tohoto týdne, pátek, odhalily dalších 47 220 infikovaných koronavirem. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Nemocnice/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle dat na webu resortu zdravotnictví je to druhý nejvyšší přírůstek denně odhalených případů od vypuknutí nemoci na území Česka.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Navýšil se i počet aktuálně hospitalizovaných lidí.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Z celkového počtu přibližně 8 000 se nemocí nakazilo opakovaně, dalších 2 636 jsou starší lidé nad pětašedesát let. Hospitalizovaných je druhý den po sobě přes 2 100.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Zase ale mírně klesá počet lidí, kteří potřebují intenzivní léčbu a jsou v těžkém stavu. Od vypuknutí nemoci v Česku se covidem nakazilo skoro 3 miliony lidí, zemřelo kvůli koronaviru celkem 37 168 občan.

Data/Zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr.cz

Zdravotníci od začátku očkovacího procesu podali více, než 17 milionů dávek vakcín. Kompletně očkovaní (obě dávky) mají necelých 6,8 milionu lidí. Třetí dávku vakcíny dostalo málo přes 3,7 milionu lidí.

PSALI JSME: WHO VARUJE: OMIKRON NEBUDE POSLEDNÍ VARIANTOU KORONAVIRU

ČTĚTE TAKÉ: VÍT RAKUŠAN UVEDL PRO KOHO BUDE PLATIT PRACOVNÍ KARANTÉNA: ZAMĚSTNANCI S POZITIVNÍM ANTIGENNÍM TESTEM BUDOU MOCI PRACOVAT

Share