„Dopadů špatného vládnutí Andreje Babiše je mnoho a cítí je všichni občané“: Martin Baxa uvedl, že předseda vlády není kompetentní

Evropská komise v sobotu zveřejnila audit o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Opozice tím nebyla překvapena, navíc se o tom mluví už více než rok. Místopředseda ODS Martin Baxa v pořadu K věci na CNN Prima News prohlásil, že současný premiér není kompetentní.

Martin Baxa uvedl, že opozice dlouhodobě tvrdí, že předseda vlády Andrej Babiš má střet zájmů. Nyní se to podle něj také potvrdilo.

Martin Baxa / Zdroj: youtube.com

To je důvod, proč říká, že Andrej Babiš není kompetentní předseda vlády. Také označil ten střet zájmů za permanentní a řekl, že mu to rozhodně vadí při řízení státu.

Andrej Babiš tvrdí, že jeho bývalý Holding Agrofert byl převeden do svěřenského fondu. Martin Baxa se domnívá, že ten argument není zásadní.

Martin Baxa / Zdroj: youtube.com

Místopředseda ODS dodal, že Evropská unie dobře rozumí právnímu prostředí v naší zemi, takže si střet zájmů řádně uvědomuje. Podle něj je důležité, že firmy vlastněné holdingem Agrofert získaly dotace z EU.

Vláda Andreje Babiše byla v poslední době často kritizována zejména kvůli problémům vzniklým kvůli koronaviru a omezením.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Epidemie koronaviru měla velmi negativní dopady na všechny lidi, celý život ve státě se výrazně změnil. Pro mnohé to byly zdravotní problémy, ale i pro ostatní to byly velké ekonomické problémy.

„Dopadů špatného vládnutí Andreje Babiše je mnoho a cítí je všichni občané,“ řekl Martin Baxa.

Martin Baxa / Zdroj: youtube.com

Navíc předpokládá, že tento audit Evropské komse muže mít dopady na celou naši zemi. To by mohlo mít vliv na to, jak budou Česko vnímat v EU, a také by to mohlo změnit dotační politiku vůči Česku.

Opoziční strany chtěly, aby premiér požádal poslance o vyslovení důvěry jeho kabinetu. Předseda vlády to ale odmítl a uvedl, že k tomu nevidí důvod. Je tedy možné, že se Sněmovna sama pokusí toto hlasování zorganizovat.

PSALI JSME: MARKÉTA PEKAROVÁ ADAMOVÁ OZNAČILA PROJEV MILOŠE ZEMANA KE KAUZE VRBĚTICE ZA SKANDÁLNÍ: PODLE NÍ JEHO PREZIDENTSTVÍ NENÍ DOBRÉ PRO BEZPEČNOST NAŠÍ ZEMĚ

PŘIPOMÍNÁME: EVROPSKÉ UNII DOŠLA S ASTRAZENECOU TRPĚLIVOST: EK OFICIÁLNĚ ŽALUJE SPOLEČNOST KVŮLI DODÁVKÁM VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

Share