Do Prahy přijely desítky aut odpůrců pandemického zákona: Protestují před Senátem, kde také zorganizovali tábor

Ve středu večer dorazily do Prahy desítky aut z různých měst České republiky. Do hlavního města přijeli odpůrci pandemického zákona, kteří hodlají protestovat před Senátem. Na Klárově, kam všichni šli, už bylo asi 50 lidí. Organizátorem protestu je hnutí Chcípl PES. Informuje o tom CNN Prima News.

Senátoři ve čtvrtek plánovali projednat novelu pandemického zákona. Mají však na tento zákon různé názory, negativní postoj k němu mají i někteří senátoři vládní koalice.

Demonstrace odpůrců pandemického zákona / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Hnutí Chcípl PES už několikrát uvedlo, že je odpůrcem novely pandemického zákona. Zástupci hnutí opět zorganizovali protest, tentokrát se ale koná před budovou horní komory Parlamentu.

Demonstrace začala ve středu kolem 18. hodiny. Na pražském Klárově byl zorganizován takzvaný „tábor lidu“. Jsou tam i stany, ve kterých mohou lidé spát.

Demonstrace / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Účastníci demonstrace plánovali držet dvojčlenné hlídky u Senátu. Vysvětlili to tím, že chtějí „dodat senátorům odvahy“.

Ve středu večer do hlavního města přijely desítky aut z jiných měst. Auta hlasitě troubila, část z nich měla vlajky i protestní nápisy. Demonstranti pak zamířili k Senátu.

Demonstrace odpůrců pandemického zákona / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Novelu pandemického zákona schválila Poslanecká sněmovna. Proti novele se tehdy vyslovili poslanci hnutí SPD, vystupovali dlouho, takže schůze trvala od středečního dopoledne do čtvrtečního večera.

PSALI JSME: PRYMULA PODPORUJE ROZVOLŇOVÁNÍ, KTERÉ ZAHÁJILA VLÁDA: EPIDEMIOLOG ŘEKL, KDY MŮŽEME ODLOŽIT I RESPIRÁTORY

PŘIPOMÍNÁME: „ROZHODNUTÍ JE ZBYTEČNÝ HAZARD, PŘICHÁZÍ PŘEDČASNĚ“: MILAN KUBEK KRITIZOVAL ZRUŠENÍ KONTROL COVID PASŮ

Share