Dívka si rok neodstraňovala chloupky na obličeji: Nyní se rozhodla ukázat, jak vypadá

Učitelka z Dánska, Eldina Jaganjac, trpí nadměrným růstem chloupků v oblasti obličeje. V pubertě se jí objevily chloupky nad horním rtem a ochlupení na jejích nohách bylo husté a tmavé. Pro mladou dívku to bylo těžké přijmout.

Ve věku 14 let začala Eldina s tímto problémem bojovat – a tato válka trvala denně po dobu 16 let. Pak se s tím mladá žena naučila žít, každý den ale musela odstraňovat chloupky na svém těle.

V loňském roce se Eldina rozhodla, že toho má dost. Přestala si trhat obočí a holit si chloupky na tváři.

Uvědomila si, že to není její nedostatek a neovlivňuje to její smysl pro vlastní ženskost. Bohužel ne každý dokázal přijmout odmítnutí mladé dívky žít podle zažitých standardů.

Často dostává negativní komentáře. Někteří se na ni dívali, jako by jí vyrostla druha hlava. Eldině ale tato reakcí nevadí – doufá, že se tak pomáhá zbaví příliš konzervativních lidí.

Nyní je pro lidi obtížné si nevšimnout neobvyklého a nápadného vzhledu mladé učitelky.

„Ve srovnání s muži musíme utratit mnohem více času a energie, abychom vypadaly přijatelně,“ myslí si žena. Eldina je se změnou velmi spokojená – dala jí velký stupeň vnitřní svobody.

Dívka vysvětluje, že by nikdy předtím nešla do práce, kdyby její obočí nebylo správně tvarované, a nyní se odvážila chodit do tělocvičny s neoholenými nohami.

Eldina lituje času a úsilí vynaloženého na splnění standardů krásy. Nyní bude mít více energie na splnění svých vlastních cílů než na splnění očekávání náhodných lidí.

„Už je nikdy neuvidím, a pokud ano, je mi to jedno,“ přiznává žena.

PSALI JSME: ŽENA ZHUBLA POTÉ, CO JI CIZINEC PŘIROVNAL K NOSOROŽCI: JAK NYNÍ VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: VE 39 LETECH ŽENA VYPADÁ NA 60: JAK MATKU ČTYŘ DĚTI ZMĚNILI STYLISTÉ

Share